Skip to content

64. výročí vítězství ve Vlastenecké osvobozenecké válce

 

Pchjongjang, 27. července čučche 106 (2017) (KCNA) – Lid KLDR slaví 64. výročí vítězství ve Vlastenecké osvobozenecké válce. Národní setkání se konalo ve čtvrtek na náměstí Památníku Vítězné vlastenecké osvobozenecké války.

Armádní generál soudruh Pak Jong Sik, člen Politického byra ÚV Korejské strany práce a ministr lidových ozbrojených sil, přednesl na setkání zprávu.

 

Řečník uvedl, že korejský lid pokořil 27. července čučche 42 (1953) aroganci imperialistů USA, kteří se chlubili tím, že jsou “nejsilnější” na světě, a dosáhl velkého vítězství ve Vlastenecké osvobozenecké válce. Byla to historická událost, která zaručila věčnou budoucnost země a národa, řekl a pokračoval:
27. červenec je hrdým revolučním svátkem, v němž KLDR poprvé ve světových dějinách válek potlačila hrozivý americký imperialismus a zapsala první stránku velkého vítězství v dějinách konfrontace s USA.
Vlastenecká osvobozenecká válka byla skutečně tvrdým bojem pro dvouletou KLDR, neboť musela porazit spojené síly pod vedením imperialistů USA, a byla to nejtvrdší revoluční válka ve světových dějinách válek.
Když celý svět sledoval vývoj v Koreji se zatajeným dechem, velký vůdce soudruh Kim Ir Sen, vždyvítězný skvělý velitel, obdařený železnou vůlí, vyjádřil rozhodnou vůli ukázat nepřátelům obranyschopnost Koreje a povzbudil celou armádu a všichen lid do bitvy na život a na smrt proti americkým imperialistům.
V srdečné odezvě na jeho řeč “Veškeré úsilí pro vítězství ve válce”, vysílanou rozhlasem, korejská armáda a lid se pozvedli jako jeden muž a vedli bitvu na život a na smrt pro porážku amerických imperialistických agresorů a vytvořili legendární příběh vítězství ve válce, překračující očekávání světového lidu.


 

Zářivé vítězství dosažené korejským lidem ve válce bylo vojenským zázrakem 20. století, které ukončilo mýtus americké “síly” a učinilo počátek konečné zkázy amerického imperialismu.
Význačné skutky v dějinách národa a světa, vykonané velkým vůdcem, který vedl válku k vítězství, a tak zachránil osud země a národa a vykonal nehynoucí příspěvek k antiimperialistickému, antiamerickému boji a věci emancipace lidstva, budou zářit na věčné časy s vítězným pokrokem velkého pektusanského národa.

 


Imperialisté USA nyní tvrdě pracují na tom, aby provedli bezohledný vojenský útok na KLDR, překvapeni tím, že její síla každým dnem vzrůstá jako jaderná a raketová síla na světové úrovni.
Pokud nepřátelé zachovávají “teorii preventivního jaderného útoku”, který ohrožuje jejich vlastní život, a nesprávně posuzují strategické postavení KLDR, neporazitelná pektusanská armáda provede nejnázornější preventivní jaderný útok na srdce amerického impéria bez jakéhokoli varování nebo předběžného oznámení, jak již bylo prohlášeno, a tím odstraní USA z povrchu země a dosáhne bez pochybení historické věci znovusjednocení země.

 

 

Vyprovokování Korejské války přineslo americkým imperialistům nešťastný konec. Vítězství, kterého ve válce dosáhli armáda a lid KLDR, nadlouho zůstane zázrakem světových válečných dějin.
Dnes KLDR vystupuje jako důstojná jaderná mocnost na Východě a raketová mocnost světové úrovně. Je jasné, kdo vyhraje a kdo prohraje v konfrontaci mezi KLDR a USA, která trvá po desítky let. Vítězem je rozhodně KLDR a poraženými jsou USA.

 


Nicméně, přesto nepřicházejíce k rozumu, USA trvají na beznadějné konfrontaci s KLDR a řítí se stále hlouběji do propasti. Bez ohledu na to, jak zoufale se o to USA mohou pokoušet, nikdy se nedokáží vyhnout konečné zkáze, která již byla uzavřena. Jediné východisko pro USA znamená zrušit anachronickou nepřátelskou politiku vůči KLDR a pokleknout a omluvit se před její armádou a lidem.
Tradice stálého vítězství songunské Koreje, která začala pověstným vítězstvím 27. července v Korejské válce, bude zářit navždy.

 

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Korea dnes, http://www.dprktoday.com

*

Obrazy hrdinství korejského lidu ve Vítězné vlastenecké osvobozenecké válce a zločinů imperialistických vetřelců přinášíme na samostatné stránce.