Skip to content

Recepce na oslavu rakety Hwasong-14

 

Pchjongjang, 12. července čučche 106 (2017) – Ústřední výbor a Ústřední vojenská komise Korejské strany práce pořádaly 10. července velkolepou recepci na oslavu úspěšného zkušebního odpálení mezikontinentální balistické rakety Hwasong-14.
Nejvyšší vůdce vážený soudruh Kim Čong Un byl přítomen na recepci.
Přítomni byli na pozvání funkcionáři, vědci a technici v oblasti obranné vědy, kteří přispěli k úspěšnému zkušebnímu odpálení Hwasong-14.

 

Zúčastnili se také soudruzi Kim Jong Nam, Hwang Pjong So, Pak Pong Ču, Čche Rjong He a další vedoucí straničtí, státní a armádní činitelé.
Drahý vážený vůdce soudruh Kim Čong Un se objevil v přijímacím sále domu Mokran spolu se soudružkou Ri Sol Ču (svou manželkou, pozn. překl.) a provedl přehlídku sboru čestné stráže, námořních a leteckých a protiletadlových sil Korejské lidové armády a Dělnicko-rolnické rudé gardy společně s přispěvateli (k úspěšnému testu rakety).
Soudruh Hwang Pjong So přednesl na recepci blahopřejný projev.

 

Jménem drahého váženého vůdce soudruha Kim Čong Una soudruh Hwang Pjong So srdečně blahopřál soudruhům v oblasti obranné vědy k dokončení mezikontinentální balistické rakety čučche Koreje, mocného strategického zbraňového systému Ústředního výboru KSP, a tím k dosažení nejvyššího cíle na první pokus v posílení jaderné síly státu, a oddané obraně věhlasu Ústředního výboru KSP.
K provedení strategického rozhodnutí ukončit více než sedm desetiletí trvající jaderné hrozby amerických imperialistů korejskému národu a sankce a nátlak všech nepřátelských sil proti KLDR a dokončení vývoje mezikontinentální balistické rakety zasahující bezchybně srdce USA, a tak k otevření přímého směru pro konečné vítězství, vážený soudruh nejvyšší vůdce vždy sdílel radosti a strasti s vědci a techniky v oblasti obranné vědy v celém průběhu vývoje rakety jako hlavní konstruktér, hlavní výrobce a politický komisař skupiny vývojářů Hwasong-14, přestože byl zaneprázdněn všemi záležitostmi strany, armády a státu, řečník poznamenal.

 

Dny vývoje a dokončování Hwasong-14 byly cestou, na které byla vyvinuta a vytvořena nová strategická zbraň, a současně cestou, během níž se zrodila elitní vědecká výzkumná skupina, bojový šik věrný KSP, schopný vyvinout jakýkoli špičkový zbraňový systém v co nejkratší lhůtě, kterou vyžaduje Ústředního výbor KSP, řekl.
Zdůraznil nutnost, aby vědci, technici, pracující a funkcionáři v oblasti obranné vědy obhájili věc strany při budování čučche orientované jaderné síly s větším praktickým úspěchem, majíce hluboko v mysli dnešní slávu a štěstí.
Vyzval k dalšímu vývoji strategického zbraňového systému korejského stylu, jeho posílení z hlediska kvality i kvantity, neustálému upevňování jaderného arzenálu čučche Koreje, a tudíž k zasazení těžké rány USA a jeho vazalským silám, nedopřávajíce jim chvilku oddechu, dokud nepředloží před KLDR dokument o kapitulaci, a k dynamickému postupu ke konečnému vítězství korejské revoluce.
Součástí recepce bylo představení skupiny Moranbong.

 

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Korejská ústřední televize – Čoson TV – https://www.youtube.com/channel/UCy-E88Atg-Oz2Tn39YuwEGQ