Skip to content

23. výročie úmrtia prezidenta Kim Ir Sena

Dnes, 8. júla čučche 106 (2017), je 23. výročie úmrtia prezidenta Kim Ir Sena.

Je to už 23 rokov odvtedy, čo odišiel večný prezident Kim Ir Sen, otec kórejského národa a zakladateľ Kórejskej ľudovodemokratickej republiky. Napriek tejto dlhej dobe je túžba po ňom stále hmatateľná medzi kórejským ľuďom a pokrokovými ľuďmi celého sveta, keďže celý svoj život venoval prosperite krajiny, blahobytu ľudí a veci globálnej nezávislosti a socializmu.

Ľud je môj Boh

Život prezidenta Kim Ir Sena bol životom medzi ľuďmi a pre ľudí. „Ľud je môj Boh,“ povedal, a toto krédo aplikoval vo svojej politike a aktivitách. Preto začal svoju revolučnú dráhu tým, že chodil medzi ľudí, organizoval ich a mobilizoval ich do boja.

Organizovaním ľudových geríl proti japonskému okupantovi oslobodil Kórejský polostrov od japonských imperialistov a založil slobodnú a nezávislú Kórejskú ľudovodemokratickú republiku, štát ľudu a pre ľud.

Po oslobodení Kórey, ako predseda vlády a neskôr ako prezident, energicky pracoval na realizácii veci socializmu, demokracie a nezávislosti, ako aj na obrane suverenity kórejského národa. Pokračoval vo svojich inšpekčných cestách, aby videl ľudí, od chvíle, keď boli oslobodení, do posledného obdobia svojho života. Požiadavky a záujmy ľudu určovali všetky jeho činy.

Jeho idea Čučche hovorí, že človek je pánom všetkého a o všetkom rozhoduje. Ideológia Čučche popisuje človeka ako nezávislého, tvorivého a svedomitého.

Keď americkí imperialisti napadli mladú Republiku, viedol prezident Kim Ir Sen boj za to, aby ju ubránil. Vďaka jeho brilantnej taktike a stratégii armáda a ľud KĽDR vytlačili agresora späť a vybojovali víťazstvo nad „neporazeným“ americkým hegemónom.

Po jeho úmrtí ho Kórejčania považujú za večného prezidenta KĽDR, čo odráža ich veľkú vďaku a lásku k nemu.

Kórejská ústredná televízia (KCTV)