Skip to content

Správa Vedeckej akadémie obrany KĽDR

Bulletin ambasády Kórejskej ľudovodemokratickej republiky v Prahe 

4. júl 2017

Správa Vedeckej akadémie obrany KĽDR

Pchjongjang 4. júla čučche 106 (2017) (KCNA) – Vedecká akadémia obrany Kórejskej ľudovodemokratickej republiky vydala v utorok nasledujúcu správu:

Vedci a technici z Vedeckej akadémie obrany KĽDR úspešne vykonali skúšobný odpal medzikontinentálnej balistickej rakety Hwasong-14, ktorá bola u nich vyvinutá a zmodernizovaná pod strategickým rozhodnutím Kim Čong Una, predsedu Kórejskej strany práce, predsedu Komisie pre štátne záležitosti KĽDR a vrchného veliteľa Kórejskej ľudovej armády.

 

Raketa bola odpálená zo severozápadnej časti KĽDR 4. júla čučche 106 (2017) o 9:00, aby po 39-minútovom lete po jej vopred stanovenej trajektórii presne zasiahla cieľové vody Východokórejského mora.

Skúšobný odpal bol vykonaný systémom maximálneho uhla odpalu a nemal žiadny nepriaznivý vplyv na bezpečnosť susedných krajín. Raketa letela 933 km, dosahujúc nadmorskej výšky 2 802 km.

 

 

Kim Čong Un, najvyšší vodca našej strany, štátu a armády, osobne v teréne sledoval proces skúšobného odpalu a slávnostne ohlásil pred svetom jeho žiarivý úspech.

Úspech testovacieho odpalu medzikontinentálnej balistickej rakety Hwasong-14 je konečnou bránou k vybudovaniu štátnej jadrovej sily, ktorá je len jedným z dôkazov nepremožiteľnej sily štátu a obrovských schopností sebestačného národného obranného priemyslu čučchejskej Kórey, ktorá pozoruhodne rýchlym tempom pokročila v rámci novej línie pod vedením veľkej Kórejskej strany práce pri súbežnom rozvoji oboch frontov. Táto nádejná udalosť sa významne zapíše do dejín KĽDR, ktorá sa dlhodobo usiluje o silnú obranyschopnosť krajiny.

Ako plnohodnotná jadrová mocnosť, ktorá vlastní najvýkonnejšiu medzikontinentálnu balistickú raketu, schopnú zasiahnuť ktorúkoľvek časť sveta, spolu s jadrovými zbraňami, KĽDR zásadným spôsobom skoncuje s hrozbou jadrovej vojny zo strany USA a s ich vydieraním a spoľahlivo ubráni mier a stabilitu na Kórejskom polostrove a v celom regióne.

 

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp