Skip to content

Premiér KĽDR navštívil družstvá v okrese Jonan

Pchjongjang, 27. mája čučche 106 (2017) (KCNA) – Premiér KĽDR súdruh Pak Pong Ču uskutočnil inšpekciu družstiev v okrese Jonan v provincii Južné Hwanghe.

Prehliadol si vznikajúcu farmu a tiež JRD Puhung v okrese Jonan, pričom sa dozvedel informácie o pracovnej sile, prevádzke poľnohospodárskych strojov, pokroku v presádzaní ryže a povzbudil poľnohospodárskych pracovníkov do práce v aktuálnej kampani.

Potom sa zvolala schôdza na podniknutie krokov pre zvýšenie výnosov obilia tak, že sa plodiny a druhy rozdelia v súlade s princípom pestovania správnej plodiny v správnej pôde a v správnom období, budú sa hnojiť a pestovať v súlade s najnovšími vedecko-technickými poznatkami poľnohospodárskej metódy čučche a zároveň aby príslušné oddiely uspokojivo zabezpečili potrebné materiály.

Premiér tiež skontroloval cementáreň v Sunčone a solivar v Jonbeku, aby prerokoval opatrenia za účelom dodania väčšieho množstva cementu na socialistické staveniská a radikálneho zvýšenia produkcie soli s využitím podzemnej vysoko slanej vody.

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) – www.kcna.kp