Skip to content

Kim Čong Un dohlížel na zkušební střelbu rakety Pukguksong-2

Pchjongjang, 22. května čučche 106 (2017) (KCNA) – Vážený nejvyšší vůdce soudruh Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce (KSP), předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, dohlížel na zkušební střelbu strategické balistické rakety Pukguksong-2 středního až dlouhého doletu země-země.

 

Zkušební střelba Pukguksong-2 měla za cíl finálně ověřit všechny technické indexy zbrojního systému a důkladně prozkoumat jeho přizpůsobivost v různých bojových podmínkách před tím, než bude nasazena do vojenských jednotek.
Vážený soudruh n
ejvyšší vůdce vydal na pozorovacím stanovišti příkaz k zahájení střelby.
Spolu s funkcionáři analyzoval výsledky testu a vyjádřil nad nimi velkou spokojenost a řekl, že test je dokonalý.

 


Vážený soudruh nejvyšší vůdce ř
ekl s hrdostí, že přesnost střelby rakety je velmi vysoká a Pukguksong-2 je úspěšná strategická zbraň, a schválil nasazení tohoto zbraňového systému do akce.
Nyní, když jeho taktické a technické údaje splňovaly požadavky strany, měl by být tento typ rakety hromadně sériově vyráběn k vyzbrojení strategických sil KLA, řekl.
Vytyčil strategické úkoly pro posílení jaderné síly země.

Vážený soudruh nejvyšší vůdce vyjádřil přesvědčení, že vědci národní obrany a pracující továren na výrobu munice, kteří jsou neochvějně věrni KSP, budou vyrábět další a lepší zbraně čučche, jaderné útočné prostředky korejského stylu.
Vyf
otografoval se se všemi vědci v národní obraně, techniky, dělníky a úředníky, kteří provedli úspěšné testování.
Doprovázeli ho soudruzi Ri Pjong Čchol, Kim Čong Sik, Čong Sung Il, Ju Čin, Čo Jong Won a další vedoucí představitelé ÚV KSP a soudruh generál Kim Rak Gjom, velitel strategických sil KLA.

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp