Skip to content

Mluvčí Ministerstva zahraničních věcí KLDR odmítá tiskové prohlášení Rady bezpečnosti OSN

Pchjongjang, 16. května čučche 106 (2017) (KCNA) – Mluvčí ministerstva zahraničních věcí KLDR vydal následující odpověď na otázku, kterou položila KCNA (Korejská ústřední tisková agentura, pozn. překl.) ohledně úspěšné zkušební střelby strategické balistické rakety středního doletu země – země Hwasong-12:
Úspěšná zkušební střelba Hwasong-12 má velký a zvláštní význam pro zajištění míru a stability na Korejském poloostrově a v regionu a je největším vítězstvím korejského národa.
Jako součást rutinní práce na maximálním zvýšení jaderné kapacity, a tím zvýšení vojenské schopnosti sebeobrany, byla zkušební střelba vedena v nejvyšším úhlu vzhledem k bezpečnosti sousedních zemí. Byla zaměřena na ověření taktických a technických specifikací nově vyvinutých balistických raket schopných nést velkou těžkou jadernou hlavici.
Některé země však popsaly toto legitimní uplatňování práva na sebeobranu jako „porušení“ a „hrozbu“ a Rada bezpečnosti OSN vydala tiskové prohlášení, které okřikovalo KLDR kvůli vypuštění balistické rakety.
KLDR kategoricky a zcela odmítá tiskové prohlášení Rady bezpečnosti OSN, které zpochybnilo její podporu jaderného odstrašení za účelem sebeobrany v souladu se zlomyslnou politikou USA, zaměřenou proti KLDR.
Jen v uplynulém týdnu provedly USA dvě testovací střelby mezikontinentálních balistických raket, ale OSN se o nich nikdy nezmínila.
Právo na sebeobranu je prvním kritériem suverenity. Proto je obvinění proti němu nezastřeným zasahováním do svrchovanosti a hrubým vměšováním do vnitřních záležitostí.
Pokud by se USA odvážily provést vojenskou provokaci proti našemu státu, snadno ji potlačíme.
Nejdokonalejší zbrojní systémy na světě nikdy nebudou věčným výlučným vlastnictvím USA a den, kdy KLDR použije odpovídající odvetné prostředky, jistě přijde.
Poté se USA samy přesvědčí, zda balistické rakety KLDR pro ně představují skutečnou hrozbu nebo ne.

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Bulletin Velvyslanectví KLDR v Praze