Skip to content

KLDR neprávem obviněna z kybernetických útoků

Londýn, 16. května 2017 (KFA UK) – Mnoho hlavních médií, jako jsou BBC, Sky, Mail, Guardian, přineslo velmi záhadné příběhy o tom, že Korejská lidově demokratická republika (KLDR) byla nějakým způsobem zodpovědná nebo zapojená do kybernetických útoků, které o víkendu ochromily nemocnice národního zdravotního systému (NHS). To je zcela nepodložené a postrádá jakékoli skutečné nebo jasné důkazy.
V základě některé zprávy citují tzv. “počítačového experta”, který říká, že útoky mohly být provedeny skupinou hackerů v Číně, kteří jsou pro změnu spojeni s KLDR. Nebyly předloženy žádné důkazy, které by prokázaly, že skupina hackerů je spojena s KLDR. Jiné mediální zdroje citovaly izraelské a jihokorejské zdroje pro obvinění KLDR. Vzhledem k nepřátelství jak jihokorejských loutek, tak i izraelského sionistického režimu vůči KLDR, to nejsou spolehlivé zdroje. Kromě toho byly jihokorejské loutky přistiženy v minulosti při lhaní o KLDR.
Některé mediální zdroje se pokusily obnovit případ incidentu “hackingu Sony” před více než dvěma lety. Nicméně se předpokládá, že to byla vnitřní práce nebo operace pod falešnou vlajkou. V té době Komise národní obrany KLDR (nyní Komise pro státní záležitosti KLDR) a další orgány KLDR vysvětlily, že KLDR nebyla zapojena do případu hackingu Sony. Bylo poukázáno na to, že je běžné, že metoda kybernetických válek je celosvětově téměř shodná. V kyberprostoru se používají různé druhy hackerských programů a kódů.
Pokud někdo použil hackerské programy a kódy vytvořené v USA a použil jejich metodu výuky nebo kódování, možná i “moudrá” FBI by musela přiznat, že by bylo těžké rozhodně tvrdit, že útok byl proveden Spojenými státy.
Kromě toho se KLDR nikdy nepokusila ani nepodnikla “kybernetický útok” na jižní Koreu. Pověsti o “kybernetickém útoku” KLDR byly výmyslem jihokorejského loutkového režimu a jeho spiknutím.
Koneckonců důvody citované FBI v jejím oznámení byly založeny na pochybných vědeckotechnických datech a falešných příbězích, a proto samotné oznámení je dalším výmyslem. Toto je postoj KLDR vůči americkému gangsterskému chování proti ní.

KLDR nemá důvod ani podnět pro kybernetické útoky proti britským nemocnicím. To by vůbec nemělo smysl. Ti, kteří šíří tento příběh, jsou zcela falešní. Ruská softwarová bezpečnostní firma Kaspersky poukázala na to, že “naše analýza naznačuje, že útok, nazvaný  WannaCry, je spuštěn pomocí vzdáleného spuštění kódu SMBv2 v systému Microsoft Windows. Tento čin (s kódovým označením EternalBlue) byl zpřístupněn na internetu Shadowbrokers dump 14. dubna 2017. ”
Vyšetřování by se tedy mělo zaměřit na USA a nikoli na KLDR!

Jedná se o neomalený, ale nebezpečný pokus o pomluvu a démonizaci KLDR v očích britského lidu. KLDR je obětním beránkem a je neprávem obviňována za činy zločinců žijících v USA a dalších západních zemích. Vyzýváme lid, aby tyto lži odmítl a bojoval proti nim.

 

Ne mediálním lžím o lidové Koreji!

Braňme lidovou Koreu!

 

Společnost přátelství s Koreou Spojeného království (KFA UK), http://juche007-anglo-peopleskoreafriendship.blogspot.cz