Skip to content

Revoluční vůle korejského lidu kráčet vpřed cestou socialismu až do konce

kimcongil_02Pchjongjang, 5. května čučche 106 (2017) (Rodong Sinmun) – 5. května si připomínáme 26. výročí zveřejnění díla vůdce Kim Čong Ila „Náš socialismus zaměřený na masy nezahyne“.
Práce objasňuje, že korejský socialismus je jedinečný, který se soustředil na lidové masy, které ztělesňují myšlenku čučche, a byl zvolen a vybudován samotným korejským lidem tak, aby vyhovoval specifickým podmínkám jeho země, a že je neporazitelným socialismem založeným na jednomyslné jednotě vůdce, strany a mas.
Práce sloužila jako monumentální dokument, neboť vědecky dokázala podstatné výhody a neporazitelnost socialismu korejského stylu se zaměřením na lidové masy a poskytla celkový výklad teoretických a praktických problémů, které vznikají při budování skutečného socialismu.
Od jejího publikování byl socialismus v mysli korejského lidu zachován jako jeho život a duše a nevyhnutelnost jeho vítězství byla plně prokázána v revoluční praxi.
Dokonce i v celosvětovém politickém soužení, když se socialismus v některých zemích zhroutil a došlo k obnově kapitalismu, socialismus v korejském stylu dynamicky pokročil na své dráze. A socialistická politika pro blaho lidu byla vždy uplatňována v KLDR za tak obtížných podmínek, jako byl těžký pochod, nucený pochod bezprecedentní v dějinách.Proto korejský lid považuje socialismus za svůj život a duši a věnuje veškeré své úsilí, aby ho obhájil a povznesl.
V tom spočívá tajemství věčného vítězství korejského socialismu. Korejský socialismus je věda a rovněž jeho vítězství je věda.


Čo Hak Čchol, Rodong Sinmun (Dělnické noviny), http://rodong.rep.kp

rodong_sinmun