Skip to content

KLDR: Čína tančí podle not amerických imperialistů

cina4. května čučche 106 (2017) – Společnost pro studium politiky songun Spojeného království (ASSPUK), Studijní skupina myšlenky čučche ve Spojeném království (JISGE), Svaz přátelství s Koreou Spojeného království (UK KFA) a Přípravný výbor Spojeného království pro shromáždění v roce 2017 k oslavě velkých osob zrozených z hory Pektu vydali společné prohlášení na podporu vynikajícího komentáře Kim Čchola o vztazích mezi KLDR a Čínou:

 

Korejská lidově demokratická republika a Čína se již dlouhou dobu těšily velmi dobrým vztahům, které byly zakořeněny v krvavém a obtížném boji proti imperialismu. Tyto vztahy však byly čínským vedením a vládou zatíženy značným napětím, když se dopustily řady nepřátelských akcí, které zásadně podkopávají tento vztah. V řadě případů Čína hlasovala v Radě bezpečnosti OSN, aby odsoudila jaderné a raketové testy KLDR a hlasovala za uvalení sankcí na lidovou Koreu. Číňané se posadili s americkými imperialisty a vypracovali program tvrdých sankcí proti KLDR. Čína tančí podle not amerických imperialistů.
Komentář politického analytika KLDR Kim Čhola se zabývá otázkou nepřátelství čínských médií vůči KLDR. Podle něj “Lidový deník a Global Times, které jsou všeobecně známé jako média, která uvádějí oficiální stanovisko čínské strany a vlády, nedávno provedly komentáře tvrdící, že přístup KLDR k atomovým zbraním ohrožuje národní zájmy Číny, a přesouvající vinu za zhoršené vztahy mezi KLDR a Čínou na KLDR a uvádějící laciné výmluvy pro nečestné tančení podle not USA.” Je opravdu směšné, aby čínská média obviňovala KLDR z jaderné otázky, a ještě horší tvrdit, že zájmy Číny jsou nějak ohroženy jaderným vývojem KLDR. Je to jen nesmysl, když to Číňané říkají. Ve skutečnosti nástroje jaderného odstrašení v KLDR přispívají k výraznému posílení obranné schopnosti světových socialistických a antiimperialistických sil. Jak může být někdo proti tomu?
Jedná se o tupohlavou logiku a kapitulaci, která se postavila proti jadernému odstrašování v KLDR.
Jak správně říká Kim Čchol: “Jejich výzva nejen ke schválení přísnějších sankcí, ale také nevyloučení vojenského zásahu, pokud KLDR odmítne opustit svůj jaderný program, není nic víc než extrémně egoisticky řízená teorie založená na velmocenském šovinismu. Strategické zájmy, ale také důstojnost a životně důležitá práva KLDR by měly být obětovány pro zájmy Číny.” To je nepochybně správné (tvrzení), protože Čína je zachvácena velmocenským šovinismem a snaží se obětovat zájmy KLDR pro své vlastní.
KLDR skutečně prokazuje značnou trpělivost a dlouhodobou toleranci ohledně Číny. Na počátku devadesátých let Čína udělila jihokorejským loutkám diplomatické uznání a požadovala také, aby KLDR platila za zboží v dolarech, což byla forma skrytých ekonomických sankcí.
KLDR je sama soběstačná, podporuje vlastní rozvoj na prvním místě a řídí se myšlenkou čučche. Může žít svým vlastním způsobem bez ohledu na to, co dělá nebo říká Čína. Považujeme KLDR ještě silněji za baštu skutečného socialismu, který se postavil proti nejen imperialismu USA, ale i velkému mocenskému šovinismu a revizionismu Číny.
Pokud Čína chce napravit škody způsobené vztahům mezi KLDR a Čínou, měla by se vrátit na cestu antiimperialismu a socialismu, měla by přestat spolupracovat s americkým imperialismem a náležitě zacházet s KLDR.

ASSPUK
JISGE
UK KFA
Přípravný výbor Spojeného království pro shromáždění v roce 2017 k oslavě velkých osob zrozených z hory Pektu

 

 

SPOLEČNOST PRO STUDIUM POLITIKY SONGUN, SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ
http://www.uk-songun.com/index.php, e-mail: juche007@yahoo.co.uk