Skip to content

Protiteroristická válka USA – válka masakru

usa_13Pchjongjang, 22. března čučche 106 (2017) (Pyongyang Times) – Uplynulo 14 let od doby, kdy USA zahájily válku v Iráku 20. března 2003 „ke zničení zbraní hromadného ničení“ a „boj proti terorismu“, v rozporu s mezinárodním právem a OSN.

V tomto období si svět jasně uvědomil, že „protiteroristická válka“ USA byla válkou agrese a masakru civilistů, zaměřenou na uskutečnění divoké ambice USA o hegemonii.

Američtí vojáci neváhali střílet na mírumilovné irácké obyvatele z toho důvodu, že požadovali jejich stažení a svou svobodu. Při obléhání Fallúdže používali (vojáci USA) v centru města chemickou zbraň tavící kosti, čímž zabili mnoho žen a dětí.

Za dobu pěti let od invaze USA do Iráku bylo zabito více než 1 205 000 obyvatel a pohřešované osoby čítají jeden milión; téměř polovina z nich byly děti.

Hromadné vraždy byly spáchány v Afghánistánu během „protiteroristické kampaně“.

Vojáci USA, kteří vkročili do země v říjnu 2001, nepřetržitě zabíjeli nevinné obyvatele, jako by hráli hry. Svět byl šokován jejich neetickými zločiny: zastřelili devět dětí, které sbíraly dříví na topení, jedno po druhém těžkým kulometem, zavraždili 15letého chlapce a uřízli jeho genitálie, aby je měli na památku účasti v afghánské válce, a postavili se kolem mrtvol členů Tálibánu, močíce na ně.

Americký voják vyklouzl z kasáren v časných ranních hodinách a zasypal střelbou spící civilisty, zabiv šestnáct a zraniv pět.

Podle nedávného odhalení vojáci USA používali mezinárodně zakázané chemické zbraně v „protiteroristické válce“ v Sýrii.

Ačkoli letectvo USA slíbilo, že v „protiteroristické válce“ v Sýrii nepoužije bomby s ochuzeným uranem, které masivně aplikovalo ve válce v Iráku, byly odpáleny tisíce granátů s průrazným krunýřem s ochuzeným uranem ve vojenských operacích ve východní poušti země 16. a 22. listopadu 2015.

Fakta dokazují, že vojenské zásahy a válečné události, kterých se USA dopustily pod vývěsním štítem „protiterorismu“, jsou akty státem sponzorovaného terorismu a nejhoršího porušování lidských práv. Filipínský prezident Rodrigo Duterte při setkání s muslimskými vůdci loni odsoudil USA za vytváření teroristické krize na Středním východě a vyzval muslimy ke společnému úsilí o mír.

USA páchají válečné zločiny, aby naplňovaly svou špinavou chamtivost po celém světě, včetně Iráku, Afghánistánu, Libye a Sýrie. Zabily mnoho civilistů a zhoršily tření mezi náboženskými sektami ke vzniku začarovaného kruhu pomsty a spouštění migrační krize.

Podle manipulace USA byla svržena Kaddáfího vláda v Libyi a vytvořena uprchlická krize na Středním východě a v Evropě. Oč se snaží USA ve své „protiteroristické válce“, je uvrhnout tuto planetu do víru, ve kterém lidé nemohou rozlišit přátele od nepřátel, a ve svět zbavený území k obraně a lidí, kteří za ně bojují.

 

Ri Mjong Hjok, Pyongyang Times