Skip to content

Oslavy 75. výročí narození Kim Čong Ila v KLDR

mm00252610

 

Pchjongjang, 16. února čučche 106 (2017) – Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, navštívil Palác slunce Kumsusan v 00:00 dne 16. února u příležitosti výročí narození předsedy Kim Čong Ila (Dne zářící hvězdy), aby mu vzdal vysokou poctu.

Doprovázeli ho vicemaršál KLA Hwang Pjong So, člen prezídia politického byra Ústředního výboru KSP, místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a ředitel generálního politického byra KLA, vysocí straničtí a státní funkcionáři Kim Ki Nam, Čche The Bok, Ri Mjong Su, Pak Jong Sik, Ri Su Jong, Kim Phjong He, Ri Man Gon, O Su Jong, Kim Jong Čchol, Čche Pu Il, Čo Jon Čun, Ri Pjong Čchol a funkcionáři orgánů strany a ozbrojených sil.

Nejvyšší vůdce Kim Čong Un vstoupil do sálu, kde stojí sochy prezidenta Kim Ir Sena (Kim Il Sunga) a předsedy Kim Čong Ila.

Květinový koš ve jménu Kim Čong Una byl umístěn před sochy.

 

mm00252611

 

Položeny před sochy byly také květinové koše ve společném jménu Ústředního výboru a Ústřední vojenské komise KSP a Komise pro státní záležitosti KLDR.

Kim Čong Un spolu s účastníky vzdal vysokou poctu velkým vůdcům před jejich sochami.

Vstoupil do sálu nesmrtelnosti, kde leží Kim Čong Il.

Poklonil se před Kim Čong Ilem v nejpokornější úctě.

Účastníci prošli sálem, kde jsou vystaveny řády udělené Kim Čong Ilovi, a sály, kde jsou umístěny automobil, elektromobil, loď a vlakový vagón využívané jím pro jeho polní vedení a zahraniční zájezdy do poslední chvíle jeho života.

 

kimcongil_75_03

 

U příležitosti Dne zářící hvězdy, věnovaného narozeninám předsedy Kim Čong Ila, syrský prezident Bašár al-Asad poslal blahopřejnou zprávu nejvyššímu vůdci Kim Čong Unovi, který obdržel koše květin od prezidentů Palestiny a Laosu.
Květinové koše a blahopřejné zprávy přišly také od zahraničních organizací, osobností, rodinných příslušníků čínského protijaponského revolučního mučedníka a sborů diplomatů a vojenských přidělenců v Pchjongjangu.
Hostující zahraniční hodnostáři Ogami Kenichi, generální tajemník Mezinárodního institutu myšlenky čučche, Mukesh Sharma, generální tajemník Mezinárodní rady pro Kim Čong Ilovu cenu, a Alexander Prokhanov, šéfredaktor ruského “Zavtra” a ředitel výše uvedené rady, poslali dary nejvyššímu vůdci.
Dar od Mezinárodního institutu myšlenky čučche byl dopraven nejvyššímu vůdci.

 

kimcongil_75_01


Nekonečný proud lidí se valil do Paláce slunce Kumsusan, kde leží prezident Kim Ir Sen (Kim Il Sung) a předseda Kim Čong Il.
Zahraniční hosté a zámořští Korejci jim v paláci vzdali poctu.
Sloužící pracovníci a lidé ze všech oblastí života navštívili sochy a portréty velkých vůdců v Pchjongjangu na kopci Mansu a jinde po celé zemi.
Všichni sloužící pracovníci a lid slavili Den zářící hvězdy, jeden z největších svátků korejského národa.
Shromáždění se konalo v Kim Čong Ilově rodišti v pektusanském tajném táboře 13. února, aby slíbilo mít předsedu ve velké úctě na věčné časy a úspěšně provádět proces revoluce čučche pod vedením Korejské strany práce.

 

a1-0


Řečníci uvedli, že předseda Kim Čong Il, který se narodil v prostém lese uprostřed zuřící vánice hory Pektu a vyrostl v revolucionáře, vedl stranu a revoluci cestou vítězství po více než půl století, čímž provedl nesmrtelné činy pro zemi a dějiny. Upevnili své rozhodnutí uspíšit vítězství vlastenecké věci předsedy, věc budování silné socialistické země, shromážděni pevně za nejvyšším vůdcem Kim Čong Unem.
Ohňostroj vyletěl do nebe nad posvátným místem revoluce, kde se narodil Kim Čong Il.

 

2017-02-14-03-01 2017-02-14-03-02 2017-02-14-03-03


Hluboká touha a úcta Korejců k předsedovi se projevily i v místě konání 21. festivalu kimčongilií, která byla ozdobena plnokvětými kimčongiliemi a vzácnými kvetoucími rostlinami.
Na festivalu, který se koná na téma “Plně rozkvetlá kimčongilie žehná stále prosperující éře Kim Čong Una“, jsou vystavovány desítky tisíc nesmrtelných květin pěstovaných více než 80 jednotkami včetně vojenských orgánů, ministerstev a národních agentur, sloužícím personálem, pracujícím lidem ze všech oblastí života. Podobné květinové festivaly se konaly také v provinciích.

 

2017-02-15-01-01 mm00252681 mm00252682


Mládež a studenti se shromáždili na náměstí před Palácem slunce Kumsusan, aby se zavázali ctít předsedu jako věčné slunce čučche a dovršit proces revoluce čučche pod vedením nejvyššího vůdce.

Setkání se konalo v každé provincii, městě, kraji a průmyslovém komplexu dne 15. února na oslavu 75. výročí narození předsedy.

Byly zahájeny ústřední výstava fotografií, národní festival kaligrafie a filmový týden.

Každoroční festival ledových soch se konal ve městě Samčijon, (provincie) Rjanggang. Místo konání festivalu, který se konal v předsedově rodném kraji u příležitosti jeho únorových narozenin, bylo plné lidí z celé země.

 

2017-02-15-02-01 a2-0 a3-0

 

Funkcionáři a členové Generální federace odborových svazů Koreje podnikli studijní cestu po místech revolučních bitev v okolí hory Pektu, zatímco žáci a studenti z celé země cestovali do předsedova rodiště v pektusanském tajném táboře.

Konala se oslavná shromáždění, zatímco byla uváděna umělecká představení v divadlech v Pchjongjangu a místních oblastech, pozdvihujíce sváteční náladu, včetně představení organizací pracujícího lidu, uměleckých skupin, komisí, ministerstev a státních agentur, umělecké skupiny Samčijonského kraje a ústředního motivačního uměleckého týmu mládeže a společné písňové a taneční vystoupení umělecké skupiny Korejců v Japonsku.

 

2017-02-15-04-01 aaa3-0 kimcongil_75_02

 

Školáci se připojili ke Korejskému svazu dětí s patřičnými obřady.

Konala se sedmá národní gastronomická soutěž, aby přidala radost lidu. Restaurace Okrju a Čchongnju a další zařízení veřejných služeb ve všech částech země podávaly speciální pokrmy.

25. kolo Mezinárodní festivalu krasobruslení Pektusanské ceny přitahovalo velkou pozornost doma i v zahraničí a význačně probíhalo předvádění synchronizovaného plavání.

 

 

4-0 2017-02-16-05-02 mm00252683

 

Korejské známky byly vystaveny na odiv a Státní známkový výbor vydal nové známky.

Dne 16. února studenti a mladí lidé pořádali taneční akce po celé zemi.

V Pchjongjangu umístěný sbor vojenských přidělenců navštívil Výstavní dům národních darů 14. února, rezidentní diplomatičtí zástupci a zástupci mezinárodních organizací a zahraničních velvyslanectví spojení s kulturou a přátelstvím cestovali na místo konání 21. festivalu kimčongilií a navštívili pchjongjangskou Přádelnu hedvábí Kim Čong Suk a ekonomičtí a obchodní radové si prohlédli Ústřední oční nemocnici Rjugjong.

 

mm00252684 mm00252685 mm00252686 mm00252687 mm00252688 mm00252689 mm00252690 mm00252691 mm00252692 mm00252693 mm00252694

kimcongil_7_05

 

dprk_021-pdf

 

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

Čong Sun Bok, Pyongyang Times, http://www.naenara.com.kp/en/order/pytimes/?page=Politics&no=23714

(zkráceno)