Skip to content

Konali sa stretnutia s vojnovými hrdinami

2017-02-08-03-01

Pchjongjang, 9. februára čučche 106 (2017) (Rodong Sinmun) – Robotnícke organizácie v KĽDR uskutočnili v utorok stretnutia s vojnovými hrdinami, aby si pripomenuli historický deň 8. februára Čučche 37 (1948), kedy Prezident
Kim Ir Sen vytvoril z Kórejskej ľudovej revolučnej armády pravidelné vojsko a nastolil nezávislú líniu budovania armády po oslobodení Kórey.

Robotníci a členovia odborov sa v Ústrednej sieni pracujúcich stretli s Hrdinom KĽDR Kim Sung Unom, prednášajúcim v Múzeu víťaznej vlasteneckej oslobodeneckej vojny.
Kim pripomenul, že Kim Ir Sen vytvoril počas Vlasteneckej oslobodeneckej vojny tím lovcov lietadiel a učil vojakov Kórejskej ľudovej armády efektívne spôsoby lovu nepriateľských lietadiel, povzbudzujúc ich k dobrým výkonom.
Povedal, že mal tú česť obdržať titul Hrdina KĽDR za zostrelenie piatich nepriateľských lietadiel počas 20 výnimočných dní v tomto tíme.

Poľnohospodárski pracovníci a členovia roľníckych odborov sa stretli v Phungjonskom poľnohospodárskom družstve v Jungsanskom okrese v provincii Južný Pchjongan s Hrdinom KĽDR Pak In Ho, takisto prednášajúcim v Múzeu víťaznej vlasteneckej oslobodeneckej vojny. Pak spomenul, ako vojaci KĽA zajali za púhých 14 minút ozbrojenú špionážnu loď Spojených štátov USS Pueblo a jej posádku vykonávajúcu bezočivú špionáž.

Pri stretnutí s funkcionárkami a členkami Únie žien v Sále žien, robotnícka hrdinka Jon Ku Gang, ktorá je prednášajúcou v  Múzeu víťaznej vlasteneckej oslobodeneckej vojny, porozprávala, ako sa zo študentky stala armádna chirurgička, ktorá zachraňovala životy vojakov počas vojny.

http://rodong.rep.kp/