Skip to content

Lékařská obec v oblasti Munsu

munsu_q1-0

 

Pchjongjang, 7. února čučche 106 (2017) (Nenara) – Oblast Munsu v Pchjongjangu, hlavním městě KLDR, byla nedávno proměněna v lékařskou obec, když se moderní nemocnice objevily jedna po druhé.

Specializované i všeobecné nemocnice v této oblasti zahrnují Pchjongjangskou porodnici a její Institut prsních nádorů, Dětskou nemocnici Okrju, Zubní nemocnici Rjugjong, Ústřední oční nemocnici Rjugjong, Ústav medicíny Koryo a jiná veřejná zdravotnická zařízení. Poskytují zdravotnické služby pro ženy a děti, odborná zubní a oční ošetření, stejně jako prodej brýlí, a studují tradiční medicínu Koryo s dlouhou historií a aplikují ji v léčení.

munsu_q2-0

Pchjongjangská porodnice a její Institut prsních nádorů

Nemocnice v obci jsou všechny spojeny s lidově orientovanou politikou, kterou sleduje Korejská strana práce a vláda KLDR, které ničeho nešetří pro zlepšení zdraví lidu.

Abychom uvedli příklad,  Pchjongjangská porodnice má pokoje pro endoskop mléčných žláz, rentgenové zobrazení, léčbu rakoviny, diagnózu a léčbu, mnoho sálů pro hospitalizované pacientky, desetitisíce kusů zdravotnických zařízení a přístrojů ve více než 70 druzích. Její zdravotnický personál a vědci jsou složeni převážně z osvědčených pracovníků, věkem třicátníků a čtyřicátníků, kteří dokončili postgraduální kurzy na Pchjongjangské lékařské fakultě Kim Ir Senovy univerzity.

Od doby svého otevření pro veřejnost v roce čučche 101 (2012) institut vyléčil téměř sto tisíc žen z celé země.

 

munsu_q3-0

Institut medicíny Koryo

munsu_q4-0

Kim Man Juova nemocnice

 

Dětská nemocnice Okrju byla postavena jako moderní klinika specializovaná na léčbu dětí, a to díky náklonnosti strany a státu k dětem, budoucnosti národa, a Zubní nemocnice Rjugjong nabízí služby pro zubní ošetření a opravy na vysoké úrovni.

Ústřední oční nemocnice Rjugjong, postavená v říjnu loňského roku, je vybavena nejnovějším zařízením a vybavením pro léčbu a operaci očních chorob a vyšetření zraku, stejně jako obchodem brýlemi.

 

munsu_q5-0

Dětská nemocnice Okrju

munsu_q6-0 munsu_q7-0

Zubní nemocnice Rjugjong

Lékařská obec je čistá a svěží s menším počtem průmyslových podniků a dobře stanovenou silniční sítí pro plynulou jízdu sanitek. K dispozici je také heliport.

Jako brilantní uskutečnění politiky, sledované KSP a státem, která upřednostňuje, respektuje a miluje lid, nemocnice v lékařské obci jsou velkým přínosem pro lid, který má k dispozici bezplatné lékařské ošetření v rámci socialistického systému veřejného zdravotnictví.

 

munsu_q9-0

munsu_q8-0

munsu_q11-0 munsu_q12-0

munsu_q10-0

Ústřední oční nemocnice Rjugjong

Nenara (Naše vlast), http://www.naenara.com.kp/en/news/?0+100014