Skip to content

Smuteční delegace KLDR na Kubě

mm00249737

Pchjongjang, 1. prosince čučche 105 (2016) (KCNA) – Stranická a státní delegace KLDR vedená Čche Rjong He, členem prezídia politického byra Ústředního výboru Korejské strany práce, místopředsedou Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředsedou ÚV KSP, navštívila kubánské Národní divadlo, smuteční místo, 29. listopadu, aby vyjádřila soustrast nad smrtí Fidela Castra Ruz, nejvyššího vůdce kubánské revoluce.

mm00249738

Byl zde umístěn věnec od Kim Čong Una, předsedy Korejské strany práce, předsedy Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchního velitele Korejské lidové armády.
Členové delegace věnovali chvíli ticha památce Fidela Castra Ruz, vynikajícího vůdce kubánské revoluce a lidu a blízkého přítele a soudruha korejského lidu.
Čche Rjong He provedl zápis v kondolenční knize.

mm00249736

Čche Rjong He, člen prezídia politického byra ÚV Korejské strany práce (KSP), místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR a místopředseda ÚV KSP se ve středu setkal se Salvadorem Antoniem Valdesem Mesa, členem politického byra ÚV Komunistické strany Kuby a místopředsedou Státní rady Kuby, v budově rady. Čche Rjong He vede stranickou a státní delegaci KLDR na návštěvě Kuby k uctění odchodu Fidela Castra Ruz, nejvyššího vůdce kubánské revoluce.
mm00249760
Čche Rjong He dopravil verbální kondolenci Kim Čong Una, předsedy Korejské strany práce, předsedy Komise pro státní záležitosti KLDR a vrchního velitele Korejské lidové armády, Raúlu Castru Ruz, prvnímu tajemníkovi ÚV Komunistické strany Kuby, předsedovi Státní rady a předsedovi Rady ministrů Kuby.
Salvador Antonio Valdes Mesa vyjádřil hluboké poděkování jménem kubánské strany a lidu za to, že nejvyšší vůdce Kim Čong Un navštívil kubánské velvyslanectví v Pchjongjangu k uctění úmrtí Fidela Castra Ruz a vyslal stranickou a státní delegaci KLDR na Kubu.
mm00249761
Řekl, že přátelství mezi oběma zeměmi, které mají nejpevnější a bratrské vztahy nesrovnatelné s žádnými vazbami na světě, pod zvláštní péčí Kim Čong Una a Raúla Castra Ruz stále sílí.
Poděkovav opět péči Kim Čong Una o Kubu a upřímné mezinárodní podpoře korejského lidu kubánskému lidu, Salvador Antonio Valdes Mesa vyjádřil přesvědčení, že KLDR dosáhne větších úspěchů v budování socialistické moci a uskuteční znovusjednocení země společným úsilím národa bez cizího vměšování co nejdříve.
Kuba vždy ponese vpřed myšlenku a věc Fidela Castra Ruz, který založil zemi pro lid a věnoval celý svůj život jemu a obraně socialismu až do konce, dodal.
mm00249762Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp