Skip to content

Test nového raketového motoru

r1

Pchjongjang, 21. září čučche 105 (2016) (KCNA) – Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce, předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a nejvyšší velitel Korejské lidové armády, navštívil vesmírné centrum Sohe (Sohae) pro kontrolu pozemního testu proudového vysoce výkonného motoru nového typu nosné rakety pro geostacionární družici.

mm00247342

 

Test byl zaměřen k provedení konečného potvrzení funkce spalovací komory, provozní přesnosti ventilů a řídicích systémů a spolehlivosti konstrukce motoru během 200 sekund trvající pracovní doby.
Kim Čong Un vydal rozkaz k provedení zkoušky.
V tom okamžiku motor vychrlil obrovské plameny s ohlušujícím zvukem.

kcna-80tf-rocket-engine-test-512x353

Test ukázal, že tah a další technologické indexy motoru přesně dosáhly odhadované hodnoty a funkční hodnoty všech systémů motoru zůstaly stabilní po celou pracovní dobu.
Úspěšná výroba motoru zajistila pevnou vědeckou a technologickou záruku pro vývoj a dokončení nosné rakety pro geostacionární družice během pětiletého programu pro národní rozvoj letectví a umožnila získat dostatečnou kapacitu nosiče pro spouštění různých druhů družic včetně pozorovací družice země na světové úrovni.

mm00247343
Nejvyšší velitel vyjádřil velkou spokojenost nad výsledky testu a vysoce ocenil funkcionáře a vědce a techniky Národní správy kosmického rozvoje za to, že úspěšně a oddaně provádějí úkoly, stanovené stranou, v krátkém čase.
Vývoj a využití kosmu jsou důležitou politikou naší strany a důležitou prací, na kterou by měl stát vynakládat trvalé úsilí, řekl a dodal, že Národní správa kosmického rozvoje by měla provádět kosmický rozvoj s hlavním důrazem na rozvoj satelitů a vyrobit a vypustit více satelitů pro různá použití vlastním úsilím a technologií a tím změnit naši zemi ve vlastníka geostacionárních družic v několika příštích letech.

mm00247345
Poznamenav, že díky realizaci linie strany, jejímiž prioritami vědy a technologie bylo dosaženo nebývalých zázračných úspěchů v oblasti špičkové vědy a techniky, které překvapily svět, včetně kosmických technologií, navzdory obtížným ekonomickým podmínkám země, požádal funkcionáře, vědce a techniky k dovršení příprav na vypuštění družice co nejdříve na základě úspěšného testu, a tím přinesení zprávy o větším vítězství lidu, který vytrvale žije a bojuje pod vedením strany, neochvějně jí důvěřuje, ačkoli si musí utáhnout opasky vzhledem k tvrdým sankcím nepřátele a manévrům k potlačení KLDR.

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp

http://www.uriminzokkiri.com

(zkráceno)

mm00247346

mm00247347