Skip to content

Kim Čong Un zkontroloval Farmu 1116 jednotky 810 KLA

a1

Pchjongjang, 13. září čučche 105 (2016) (KCNA) – Kim Čong Un, předseda Korejské strany práce a předseda Komise pro státní záležitosti KLDR a nejvyšší velitel Korejské lidové armády, navštívil Farmu 1116 jednotky 810 KLA (Korejské lidové armády).
Prohlédl si vysoce výnosné odrůdy plodin sklizených na farmě v tomto roce, řka, že byl velmi potěšen obdržením zprávy o nově vyšlechtěných osivech kukuřice a rýže suchých polí.a3-0 (2)

Vida kukuřice velké jako předloktí, dobře zralé rýžové klasy a jiné plodiny, se zářivým úsměvem na tváři vyjádřil velkou spokojenost nad výsledky s tím, že každý úspěch farmy ho osvěžuje a těší.
Prezident Kim Ir Sen (Kim Il Sung) a předseda Kim Čong Il, kteří za svých životů kráčeli po cestách napříč zemědělskými oblastmi za každého počasí, aby vyřešili problém potravin pro lid, by byli velmi rád, kdyby viděli nové vysoce výnosné odrůdy plodin, řekl.
Prošel zkušební a pěstební parcely, skleník a další části farmy, seznamuje se podrobně s její osevní produkcí.
Byl velmi potěšen tím, že na farmě byl vypěstován vysoce výnosný kmen kukuřice vhodný ke klimatickým a půdním podmínkám v zemi.

a2-0

Nový kmen kukuřice je odolný proti dešťovému větru pro svou malou výškou a velmi vhodný pro dvojité sklízení, protože doba jeho růstu je kratší než u ostatních kmenů, poznamenal, řka, že její výnos na hektar předčil předpoklad.
Poznamenal také, s vysokým uznáním, že funkcionáři a výzkumníci farmy vyšlechtili dobrý kmen rýže suchých polí, která má vysokou výtěžnost a je silně odolná vůči suchu a škodlivého hmyzu díky jejich dlouhodobému zkoumání a pečlivému úsilí.
A vyjádřil své poděkování funkcionářům, vědcům a výzkumníkům, chvále jejich zásluhy při šlechtění nových kmenů kukuřice a rýže suchých polí.

a4-0

Sleduje zkušební kultivaci několika plodin v moderním skleníku farmy, zdůraznil, že je třeba dále konsolidovat materiální a technickou základnu farmy a řekl, že by pomohlo vybudovat ještě jeden moderní skleník založený na nejnovější technologii.
Poskytl cenné pokyny pro farmu a pojmenoval nový kmen kukuřice “Phjongok 9”.
Poté požádal o pěstování více dobrých kmenů, které zajišťují bezpečnou sklizeň s méně hnojivy a jsou odolné vůči suchu, dešťovému větru, chladu, vysokým teplotám a škodlivému hmyzu.
Vyjádřil přesvědčení, že funkcionáři a členové strany a ostatní zaměstnanci farmy zcela jistě splní své čestné poslání a povinnost jako praporečník a předvoj při provádění politiky strany k přinesení radikálního obratu ve zlepšení osiva.
Provázeli ho Hwang Pjong So, O Su Jong, Čo Jong Won a Han Kwang Sang.

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA

http://naenara.com.kp

http://www.kcna.kp

a5-0mm00247132 mm00247122 mm00247124 mm00247126 mm00247127 mm00247130 mm00247131