Skip to content

Mluvčí ministerstva zahraničí odmítl prohlášení RB OSN

kldr_znakPchjongjang, 24. června čučche 105 (KCNA) – Mluvčí ministerstva zahraničních věcí KLDR v pátek poskytl následující odpověď na otázku položenou KCNA ohledně skutečnosti, že RB OSN (Rada bezpečnosti Organizace spojených národů, pozn. překl.) okřikla KLDR kvůli jejímu zkušebnímu odpálení strategické balistické rakety středního doletu:

Zpráva o úspěšném zkušebním odpálení strategické balistické rakety středně dlouhého doletu země – země čučche Koreje Hwasong-10 otřásla světem, demonstrujíc její mocnou obranyschopnost. Ale některé nepřátelské síly se snaží okřiknout KLDR pro její krok pro posílení soběstačné obranyschopnosti.

Dne 23. června bylo v RB OSN učiněno tiskové prohlášení, aby “odsoudilo” testovací odpálení, vyzývajíc k realizaci “rezoluce o sankcích”.

Naprosto odmítáme toto tiskové prohlášení RB OSN, které postrádá nestrannost a je produktem dvojího standardu, jako vynález USA, především odpovědných za eskalaci napětí na Korejském poloostrově.

Úspěšné testovací odpálení strategické balistické rakety Hwasong-10, normální akce v souladu s linií KLDR současně urychlovat ekonomickou výstavbu a budování jaderné síly, bylo sebeobranným krokem ke spolehlivé obraně bezpečnosti země a jejího lidu před USA a neustálými hrozbami dalších nepřátelských sil.

KLDR

Rada bezpečnosti OSN nicméně přijala takzvané tiskové prohlášení a vyzvala k realizaci projektu “rezoluce o sankcích” proti KLDR. To je nesmyslný skutek obracející černou v bílou.

“Rezoluce o sankcích” vůči KLDR je produktem panovačnosti, svévolně porušující suverenitu nezávislého státu.

Sekretariát OSN také nepřinesl právní podklad pro ospravedlnění.

Právě USA jsou tím, kdo násilně ohrožuje KLDR a záměrně zhoršuje situaci, stále vrhaje do jižní Koreje takové strategické prostředky jako jaderné ponorky a strategické bombardéry.

Je legitimním sebeobranným krokem KLDR, aby nyní zajistila odpovídající prostředky silného útoku, když USA neustále představují ohrožení svrchovanosti a životního práva KLDR.

Jak již bylo KLDR deklarováno, zmírnění napětí a stability na Korejském poloostrově nelze uskutečnit něčím jednostranným úsilím.

USA slušně doporučujeme, aby si připomněly, jak se KLDR stala státem disponujícím jadernými zbraněmi a stabilně posiluje válečné odstrašení, než aby kritizovaly její úsilí o zvýšení vojenské síly, a aby přemýšlely o své extrémně nepřátelské politice vůči KLDR.

Jejich trvalé strategické chyby a neuvážené skutky dnes řítí situaci na Korejském poloostrově do nezvladatelné extrémní fáze.

KLDR bude udržovat sebeobranná protiopatření svého stylu tak dlouho, dokud se USA budou nadále uchylovat k jaderným hrozbám, sankcím a tlaku na ni.

 

http://www.kcna.kp

Bulletin Velvyslanectví KLDR v Praze