Skip to content

Korejský lid slibuje pomstu agresorům

MM00244349

Pchjongjang, 23. června čučche 105 (2016) (KCNA) – Ve čtvrtek se konaly schůze organizací pracujícího lidu, aby slíbily pomstít se agresorům USA v souvislosti s 25. červnem, dnem boje proti imperialismu USA.

Přítomni na shromážděních konaných na náměstí muzea Sinčchon a Domem třídního vzdělávání Susan-ri byli funkcionáři svazu mládeže, svazu pracujících v zemědělství a svazu žen a příslušní funkcionáři, mládež a studenti a členové odborů.

MM00244345

Řečníci připomněli, že američtí agresoři zmasakrovali více než 35 380 nevinných lidí v kraji Sinčchon neboli čtvrtinu jeho populace nejbarbarštějším způsobem během období dočasného strategického ústupu Korejské lidové armády (KLA) během Korejské války a dodali, že američtí imperialisté jsou krutými zabijáky a surovci.

Korejský lid nemůže nikdy vzít na milost tyto agresory, kteří zabíjeli nevinné lidi a vlastence takovým krutým způsobem, před kterým by se i surovci styděli, poznamenali.

Pokud američtí imperialisté, zapomenuvše na lekci poskytnutou dějinami, vnutí další válku korejskému lidu, ten povstane v boj za obranu země po boku KLA a smete nepřátele z povrchu země a dá průchod zadržované nenávisti národa, deklarovali.

MM00244346

Byly recitovány básně přísahy.

Účastníci skandovali hesla, která odrážejí pevnou vůli oddaně hájit stranu a vůdce a přinutit nepřátele zaplatit tisícinásobnou cenou za prolitou krev korejského lidu.

MM00244350 MM00244347 MM00244348

Pchjongjang, 22. června čučche 105 (2016) (KCNA) – Setkání pracujících a členů Generální federace odborových svazů Koreje (GFOSK) se konalo u památníku potopení lodi imperialistických agresorů USA “Generál Sherman” ve středu u příležitosti 25. června, dne boje proti imperialismu USA.

Přítomni zde byli Ču Jong Gil, předseda Ústředního výboru GFOSK, příslušní funkcionáři a představitelé odborů, pracující a členové odborů.

2016-6-23-5-04

Kim Mjong Gum, která byl svědkyní zločinů spáchaných imperialisty USA, pronesla řeč.

Poukázala na masové vraždy, spáchané jimi v Sinčchonu během období dočasného strategického ústupu Korejské lidové armády během vlastenecké osvobozenecké války.

Hořce odsoudila imperialisty USA jako skupinu šelem v lidské kůži a úhlavního nepřítele, s nímž člověk nemůže žít pod stejnou oblohou.

odbory_02

Byl dán prostor dalším účastníkům.

Ti řekli, že vzkypěla vůle korejského lidu rozhodně se pomstít imperialistům USA, kteří stále usilovně pracují na ochromení snah KLDR o dosažení nezávislého znovusjednocení země a její prosperity.

odbory_03

Mladí řečníci prohlásili, že v případě, že imperialisté USA zažehnou agresivní válku za každou cenu, mladí lidé povstanou v posvátnou válku spravedlnosti po boku lidové armády, aby vyhladili agresory a obrátili doupě zla v popel tak, aby žádný (nepřítel) nemohl přežít na naší planetě, vedením nepředstavitelné odvetné války.

Vyzvali k dalšímu demonstrování odolnosti a vytrvalosti hrdinné dělnické třídy Kim Ir Sena a Kim Čong Ila v rámci probíhající 200denní kampaně v duchu zasazení nemilosrdného úderu železnou palicí imperialistům USA.

kcna.kp (zvýraznění redakcí kldr.info)

odbory_01