Skip to content

70 let Korejského svazu dětí

svaz_deti

Pchjongjang, 6. června čučche 105 (2016) (KCNA) – Členové Korejského svazu dětí (KSD) po celé zemi, statečně vyrůstají v pilíř songunské Koreje, významně oslavili jeho 70. výročí založení.
Školáci položili květinové koše a kytice před sochami velkých generalissimů Kim Ir Sena a Kim Čong Ila a portréty usměvavých generalissimů po celé zemi a uctili je.

MM00243759

V Pchjongjangu a provinciích se konaly společné schůze organizací KSD, společná umělecká představení, pestré sportovní a zábavní hry školáků.
Šťastný smích školáků bylo slyšet z letovisek pro lid, včetně vodního parku Munsu a parku mládeže Keson.

MM00243760

Národní setkání na oslavu 70. výročí KSD se konalo v neděli v Lidovém paláci kultury.
Čchoe Rjong He, člen prezídia politického byra a místopředseda ÚV Korejské strany práce (KSP) přečetl blahopřejnou zprávu Ústředního výboru KSP zaslanou organizacím a členům KSD.
Zpráva říká, že je to radost a hrdost KSP a lidu, že členové KSD vyrůstají v pilíře, které ponesou budoucnost Koreje. Díky třem milionům dětských revolucionářů je zaručena světlá budoucnost síly mládeže a KLDR dosahuje vítězství jako prosperující socialistický národ.

MM00243762

Čon Jong Nam, první tajemník ÚV Svazu mládeže, ve své zprávě vyzval všechny členy KSD, aby měli ve velké úctě Kim Ir Sena a Kim Čong Ila jako věčné slunce a bránili a velebili činy generalissimů, provedené v historii korejského dětského hnutí.
Vyzval všechny členy KSD, aby byli připraveni být mladými revolucionáři, nekonečně věrnými maršálu Kim Čong Unovi.

MM00243764

Státní známkový výbor KLDR vydal u příležitosti 70. výročí KSD novou známku. Uprostřed známky je zobrazen zářivý a statečný vzhled členů KSD, vyrůstajících ve spolehlivé pilíře socialistické moci, spolu s nápisem “Staňme se pilíři podporujícími prosperující budoucí Koreu”.
znamka_svaz_deti
MM00243766 MM00243765

kcna.kp, zkráceno