Skip to content

KLDR proti válečnému štvaní B. Obamy

usa_24Pchjongjang, 28. května čučche 105 (2016) (KCNA) – Mluvčí ministerstva KLDR zahraničních věcí poskytl v sobotu následující odpověď na otázku položenou KCNA, pokud jde o skutečnost, že Obama okřikl KLDR pro její intenzifikaci jaderné síly:


U příležitosti nedávného summitu G-7 v Japonsku Obama opakovaně dělal poznámky, pomlouvající Korejskou lidově demokratickou republiku.
Řekl, že KLDR “páchá nejen takové provokace jako vývoj jaderných zbraní, ale také jejich šíření” a že je “největší překážkou k vybudování světa bez jaderných zbraní”. Také kritizoval jaderný program a program balistických raket KLDR jako “hrozbu pro region, USA a svět”.
Tyto poznámky jsou odhalením jeho zlomyslného úmyslu zakrýt skutečnou barvu USA, zločince, který způsobil nukleární holocaust lidstva, a vyhnout se tvrdému obvinění světového společenství proti nim, neustále usilujícím o světovou dominanci, založenou na atomových bombách, zatímco se vysmívají světu klamným vývěsním štítem “světa bez jaderných zbraní”.
Je naprostou nestoudností Obamy hovořit o odstranění jaderných zbraní v Japonsku, kam USA svrhly atomové bomby.
Plán pro “svět bez jaderných zbraní”, nastolený jím po příchodu k moci, byl podnícen jeho záměrem oslabit vojenskou energii dalších zemí a zároveň posílit nukleární válečné prostředky USA.
Ale taková mazaná falešná taktika USA selhává, jsouc zamítnuta světovou společností.
V případě, že by USA měly opravdu zájem o globální odstranění jaderných zbraní, měly by demontovat své jaderné zbraně dříve než ostatní a zastavit své jaderné hrozby a vydírání jiných zemí a národů.
USA očekávají demontáž jaderných zařízení od KLDR, zatímco přetrvávají ve své nepřátelské politice vůči ní s jaderným klackem. To není nic víc než snění, stejně jako si přát kuře z vařeného vajíčka.
Jak již bylo deklarováno, KLDR bude posilovat svou sebeobrannou jadernou sílu v kvalitě a kvantitě, stále pevně držíc strategickou linii současného urychlení ekonomické výstavby a budování jaderné síly, dokud budou imperialisté pokračovat ve svých jaderných hrozbách a svévolných postupech.
Rovněž bude poctivě realizovat svou povinnost nešíření před světovou společností jako zodpovědný jaderně ozbrojený stát a usilovat o globální odstranění jaderných zbraní.
Bez ohledu na to, k čemu se může falešná propaganda USA uchýlit, nemůže popřít pozici KLDR, disponující jadernými zbraněmi pro nezávislost a spravedlnost.

kcna.kp

Bulletin Velvyslanectví KLDR v Praze