Skip to content

Odporný zločin únosu občanek KLDR do jižní Koreje

jizni_koreaPchjongjang, 15. května čučche 105 (2016) (KCNA) – Mluvčí ministerstva zahraničí KLDR poskytl v neděli následující odpověď na otázku položenou KCNA ohledně neukončeného případu zlákání a únosu skupiny obyvatel KLDR ze strany jihokorejských úřadů:

Jak je známo, jihokorejské úřady, zabrané do pomlouvačné kampaně proti KLDR, umožnily gangsterům zpravodajských služeb spáchat ohavný teroristický čin zlákání a únosů žen – občanek KLDR v Ningbo, provincii Zhejiang v Číně za jasného denního světla na začátku dubna do jižní Koreje.
Jedná se o násilné porušení důstojnosti a suverenity KLDR, neodpustitelnou vážnou politickou provokaci a podněcování konfrontace a napětí mezi severem a jihem a bezprecedentní odporný zločin, nemilosrdně zneužívající lidská práva občanů KLDR.
Jakmile událost vznikla, KLDR důrazně požádala jihokorejské úřady, aby bezpodmínečně poslaly neprodleně zpět unesené občany KLDR, a okamžitě přijala praktická opatření na pomoc rodičům unesených, aby mohli jet do Soulu a spatřit své dcery tváří v tvář, hořce odsuzujíce brutální akt jihokorejských loutkových sil.
Nicméně jihokorejské orgány nepovolily základní humanitární požadavek rodičů, ale hovoří o dobrovolném odchodu ze severu, držíce unesené v izolačních celách a držíce je mimo dosah médií.
Jejich nelidské chování je neetickým trestným činem, popírajícím i ta nejzákladnější práva stanovená ve Světové deklaraci lidských práv a příslušných mezinárodních úmluvách, týkajících se lidských práv.
Skutečnost plně dokazuje, že jihokorejské úřady jsou hlavními zločinci ve zneužívání lidských práv a skupinou zrádců nemající ve světě sobě rovné, držíce občany KLDR ve vazbě proti jejich vůli, vzdáleni ohlasu na velkorysé kroky KLDR v dobré víře pro zlepšení severo-jižních vztahů, zveřejněné na historickém sedmém sjezdu Korejské strany práce.
Na čem záleží, je to, že USA a Západ jsou chůvou jihokorejského institucionálního porušování lidských práv, jakým je ohavné svedení a únos skupiny, neopodstatněně nesouhlasíce s ostatními zeměmi ohledně jejich lidských práv, zda jsou pravá nebo falešná, nabízejíce ochranu a prosazování lidských práv.
Rodiny unesených zaslaly dopisy vysokému komisaři OSN pro lidská práva a předsedovi Rady OSN pro lidská práva, obviňující jihokorejské orgány z jejich trestných činů a požadující okamžité kroky.
OSN a mezinárodní organizace pro lidská práva by měly mít na paměti, že vypořádání se s tímto případem bude prubířským kamenem rozlišujícím pravdu o ochraně a prosazování lidských práv, jimi vnucovaných, vzít v úvahu neetický trestný čin jihokorejských úřadů a učinit rozhodující krok k odeslání unesených z KLDR zpět do náruče jejich rodinných příslušníků co nejdříve.

 

kcna.kp