Skip to content

Kim Čong Un navštívil Závod 11. února

ccc

Pchjongjang, 24. března čučche 105 (2016) (KCNA) – Kim Čong Un, první tajemník Korejské strany práce, první předseda Komise národní obrany KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, si prohlédl Závod 11. února, součást Rjongsongského strojírenského komplexu.

Prošel si místnost pro vzdělávání v revolučních dějinách.

Řekl, že závod skvěle uspořádal místnost, která s respektem hostí fotografie prezidenta Kim Ir Sena (Kim Il Sunga) a předsedy Kim Čong Ila na principu vizuálního efektu a dobře zobrazuje historické materiály a relikvie.

Poznamenav, že historie závodu představuje dějiny vedení prezidenta a předsedy, zdůraznil potřebu pro jeho pracující zvýšit výrobu moderních těžkých strojů a zařízení, urgentně požadovaných různými odvětvími národního hospodářství, prostřednictvím pečlivé organizace vzdělání o hrdinských činech jejich vedení, a díky tomu důsledným uplatňováním jejich příkazů.

Seznámil se s pokrokem dosaženým při vývoji výrobků nového typu strojů, kterými pověřil závod při svém polním dozoru v závodě v loňském roce.

Velmi potěšen supermoderními výrobky strojů, stojícími v řadách, řekl, že je to velkolepá scenérie. Vysoce ocenil závod a zmínil, že si zaslouží získat titul hrdiny, pokud bude bezpodmínečně provádět veškeré úkoly, stanovené mu KSP.

Prohlédl si dílnu zpracování plechu, dílnu ocelových odlitků, montážní dílnu a dalších místa závodu, seznamuje se podrobně s jeho výrobou.

Řka, že závod hraje velmi důležitou roli v rozvoji strojírenského průmyslu a budování prosperujícího národa, uvedl úkoly, které musí být splněny závodem ve výrobě a řídící činnosti.

Zdůraznil, že je třeba modernizovat závod, aby splňoval požadavky na věk ekonomiky založené na znalostech a vysoce civilizovaného socialistického národa, aby se výrazně zvýšila výrobní kapacita a dále zlepšila kvalita produktů a poskytl cenné instrukce pro provádění těchto úkolů.

Podtrhl, že je třeba úspěšně vybudovat centrum šíření vědy a technologie a účinně jej řídit k pomoci funkcionářům a zaměstnancům závodu získávat moderní vědu a techniku ke zvýšení výroby a zlepšení kvality produktů, zaručených vědou a technikou. Vyzval rovněž k vyvinutí velkého úsilí, aby se vyškolili v intelektuály tím, že se zapíší do systému studií při zaměstnání.

Řekl, že strana sama by se chtěla postarat o vybudování centra šíření vědy a techniky a kulturního centra závodu a dokončit projekty v tomto roce.

Vyjádřil velké očekávání a přesvědčení, že pracující závodu provedou modernizaci závodu, aby splňoval požadavky éry ekonomiky založené na znalostech a vysoce civilizovaného socialistického národa a přinesl svěží vzestup v oblasti vývoje a výroby moderních strojů.

Byl doprovázen Hong Jong Chilem, zástupcem ředitele oddělení Ústředního výboru KSP.

Korejská ústřední tisková agentura  – KCNA, http://www.kcna.kp

Nenara, http://www.naenara.com.kp/en/news/news_view.php?22+2916