Skip to content

Výsadkové a protivýsadkové cvičení KLA

q1-0

Pchjongjang, 20. března čučche 105 (2016) (KCNA) – Kim Čong Un, první tajemník Korejské strany práce, první předseda Komise národní obrany KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, vedl výsadkové a protivýsadkové cvičení KLA.
Do cvičení byly zapojeny hladinové lodě a střelci Východomořské flotily námořnictva KLA, stíhací letadla 2. letecké divize vzdušných a protivzdušných sil KLA, dělostřelecké podjednotky 7. sboru a některé síly 108. motorizované pěchotní divize KLA.
Po obdržení zprávy o postupech cvičení od náčelníka generálního štábu KLA na pozorovatelně dal vrchní velitel rozkaz k zahájení cvičení.
Jako první bylo představeno výsadkové cvičení.

q6-0


Vida odvážnou akci výsadkových jednotek, Kim Čong Un s potěšením konstatoval, že takový překvapivý výsadek a útok na pobřeží by vyústil ve vítěznou bitvu.
Poté následovalo protivýsadkové cvičení.
Dělostřelci jsou velmi zruční ve střelbě, řekl vrchní velitel a dodal: Jediná nepřátelská skupina se nikdy nevylodí na pobřeží země, protože naši spolehliví dělostřelci stojí na stráži v plné pohotovosti k potření agresorů.
Vyjádřil velkou spokojenost nad úspěšným cvičením a nastínil úkoly pro zvyšování bojeschopnosti KLA podle panující situace.
Vítězství obojživelného boje závisí především na tom, jak neutralizovat možné protivýsadkové pohyby nepřítele a zároveň jedním rázem překonat jeho pobřežní obranu, řekl a zdůraznil, že je třeba vypracovat na funkčním základě bojové operace v tomto ohledu a vystupňovat praktická cvičení pro seznámení se s nimi a zlepšit výzbroj na hladinových plavidlech námořnictva.
Řekl, že za účelem pohřbení jakýchkoli nepřátelských skupin na moři, útočících pro vylodění na pobřeží země, by měl být intenzivnější výcvik jednotek a podjednotek KLA s myšlenkou a taktikou pobřežní obrany, založenou na čučche, nově určenou stranou.
Cvičení sledovali velitelé sborů KLA a instruktoři vojenských akademií na všech úrovních.

KCNA, http://www.kcna.kp

 q2-0q4-0q3-0