Skip to content

Zvláštní prohlášení vlády, politických stran a organizací KLDR

usa_02Pchjongjang, 16. března čučche 105 (2016) (KCNA) – Vláda, politické strany a organizace KLDR ve středu vydaly zvláštní prohlášení odsuzující imperialisty USA a jihokorejskou loutkovou skupinu zrádců za tlačení situace do bodu výbuchu prostřednictvím odporných provokací.

V prohlášení uvedly:

Zatímco zběsile představují dosud největší společné vojenské manévry Klíčové rozhodnutí (Key Resolve) a Střemhlavý orel 16 (Foal Eagle 16) proti KLDR po celé jižní Koreji, nepřátelé se tlačí vpřed se „scénářem pro útočný manévr, 2. část“, jehož klíčovou myšlenkou je „postup do severního vnitrozemí“ zaměřený na strategickou klíčovou oblast KLDR.

Otevřeně vyhrožují, že neexistuje žádná jiná cesta než speciální operace jako „operace stětí“ k neutralizaci jaderného potenciálu severu a uchopení se jaderné kontroly, vnucujíce „operaci postupu do severního vnitrozemí“ zaměřenou na „precizní útok na nejvyšší vedení severu a jeho jaderné, raketové a další základní zařízení v mimořádné situaci“ eskalací výše uvedených společných vojenských cvičení.

To je bezprecedentní a odporná provokace důstojnosti nejvyššího vedení KLDR a otevřené vyhlášení války proti němu.

Vláda, politické strany a organizace KLDR objasnily následující stanovisko s ohledem na panující závažnou situaci:

Imperialističtí agresoři USA a skupina zrádců Pak Kun Hje by neměli ani na okamžik zapomínat, že bitva Korejské lidové armády pro zasazení smrtelného preventivního útoku na ně k vyhození do povětří jejich pevnosti úderu na velitelství korejské revoluce, především plně nabitými miniaturizovanými, přesnými a diverzifikovanými jadernými hlavicemi, není v žádném případě planou řečí.

MM00240674Jakmile dojde k nepatrnému znamení zahájení jejich pošetilé speciální operace, Korejská lidová armáda okamžitě bez váhání zahájí bitvu preventivního útoku a náš lid odvážně povstane do všelidové akce k jejich zničení do posledního muže na nebi, na zemi i na moři, drže krok se zahájením operace rozzuřených revolučních ozbrojených sil.

Nebyl by pro nás žádný rozdíl mezi frontou a týlem k vybojování bitvy pro oddanou obranu vůdce. Všechen lid bez ohledu na pohlaví a věk povstane jako jeden muž a zahájí všelidovou, celonárodní svatou válku a vystupňuje ji po celém světě, dokud nepotře do posledního všechny provokatéry zapojené do bezohledné speciální operace, jakou je „operace stětí“.

Svět jasně uvidí, jaký mizerný konec potká agresory a provokatéry při pokusu nezodpovědně urazit důstojnost nejvyššího vedení KLDR a „porazit její sociální systém“, v očích vojáků a všeho lidu povstalých v bitvě k oddané obraně svého vůdce.

 

KCNA, http://www.kcna.kp