Skip to content

USA nejhorším porušovatelem lidských práv a mezinárodního práva

usa_01Pchjongjang, 26. února čučche 105 (2016) (KCNA) – Sdružení pro studia lidských práv KLDR v obžalobě vydané dne 23. února odhalilo, že USA a západní země svévolně porušují práva národů jiných zemí pod vývěsním štítem “lidských práv” a “demokracie”. Podle něj USA zřídily “kulturní centra” a “informační služby” ve více než stovce zemí světa, aby systematicky poskytovaly periodika šíření reakčních myšlenek a způsobu života amerického stylu.

Rádio Svobodná Asie zřízené v lednu 1994 vysílá v různých národních jazycích 15 hodin denně, 80 procent jeho programů je zaměřeno na rozšíření yankeeského stylu kultury a házení bláta na ideologie a kulturu jiných zemí. Některé země EU a Japonsko masivně vyrábějí a šíří zpátečnické publikace, pomlouvající ideologie a sociální systémy jiných zemí a rozkolísávající zdravé  myšlení lidu. USA a západní země uvedly pod svou kontrolu většinu mezinárodní výměny informací po uchopení tří čtvrtin světových webových stránek. Vyvíjejí zoufalé snahy potlačit hlasy, které představují pokrok a spravedlnost a vychvalovat svůj nepopulární sociální systém proti lidským právům. Popichují disidentské síly v příslušných zemích k podpoře sociálního zmatku a chaosu a vyvíjejí tlak na své vlády k přijetí opatření proti nim pod záminkou “porušování lidských práv.” V dlouhodobém horizontu požadují vojenské intervence v suverénních zemích pod záminkou “ochrany lidských práv”.

usa_03USA spáchaly více než 900 případů operací vražd a teroru proti významným politickým osobnostem a předním vládním funkcionářům různých zemí od roku 1961 do roku 1976. Jejich scénář ke zvratu režimů suverénních států stále ještě pokračuje v takových antiimperialistických nezávislých zemích jako Bolívii, Venezuele a Ekvádoru. USA a západní země svévolně porušují mezinárodní zákony, přijaté k zabránění genocidě a trestají ty, které jsou do nich zapojeny, pod vývěsním štítem “protiteroristické války”. Asi 14 000 – 110 000 nevinných lidí zemřelo každý rok od roku 2001 do roku 2011 vzhledem k “protiteroristické válce” vedené USA. Za pouhých pět let od invaze USA do Iráku v březnu 2003 bylo zabito 1 205 000 Iráčanů, jeden milion je pohřešován, a téměř polovina z nich jsou děti. Podle zprávy OSN z 4. února 2012 bylo jen v roce 2011 zabito v Afghánistánu 3 021 civilistů vzhledem k operacím GI (Government issue, vládní záležitost = vojska USA – pozn. překl.) pro “boj proti terorismu”. 484 nevinných civilistů včetně 168 dětí bylo zabito útoky GI v Pákistánu od roku 2004 do června 2012. Americké síly podnikaly útoky na obytné domy, nemocnice a sklady organizací Červeného kříže, vysokonapěťové kabely pro města a podobně, které jsou zakázány dokonce v době války dle mezinárodního práva, ničíce a rabujíce je.

GI masivně používaly chemické a bakteriologické zbraně během korejské války v 50. letech, masakrujíce nevinné Korejce a používaly i bomby s ochuzeným uranem během válek v Perském zálivu a na Balkáně v 90. letech. Používaly hrozné chemické zbraně ničící i lidské kosti, krutě masakrujíce civilisty během irácké války.

usa_02USA a západní země se dopouštějí vážného porušování lidských práv v tajných věznicích v zámoří při svévolném porušování mezinárodního práva. V souladu s předpisy pro provozování tajných věznic v zámoří, vydanými administrativou USA 6 dní po incidentu 11. září (2001, pozn. překl.) CIA zřídila a provozuje tajné věznice v různých částech světa včetně Polska, Afghánistánu, Iráku a Thajska. Kongres USA ve své zprávě ze dne 9. prosince 2014 zveřejnil, že se CIA uchýlila k monstróznímu mučení, nepochopitelnému lidskou představivostí, stovek vězňů po dobu několika let. Británie a 20 jiných západních zemích nabízelo tajné věznice a výslechová centra CIA, úzce tak s ní spolupracujíce v mučení.

Podle britského listu Guardian z října 2013 Národní bezpečnostní úřad USA odposlouchával telefonické hovory 35 zahraničních hlav států v spiknutí s Bílým domem, Ministerstvem zahraničí a Pentagonem. The Washington Post zveřejnil dne 5. prosince 2013, že USA shromáždily 5 miliard jednotlivých informací o běžných občanech různých částí světa sledováním jejich mobilních telefonů. Dokonce ani západní země nebyly výjimkou v odposlechu telefonních hovorů. Podle informace bylo USA odposlechnuto 360 milionů telefonních rozhovorů v Německu, 70 milionů ve Francii a 46 milionů v Itálii. Operace telefonních odposlechů, prováděné USA ve velkém měřítku po celém světě v posledních několika desetiletích, jsou skutečně neodpustitelným porušováním lidských práv nejen Američanů, ale i lidu jiných zemí.

Korejská ústřední tisková agentura  – KCNA, http://www.kcna.kp

usa_04 usa_05 usa_06 usa_07 usa_10 usa_11 usa_12 usa_13 usa_14 usa_15 usa_16 usa_17 usa_18 usa_19 usa_20 usa_21 usa_22 usa_23 usa_24 usa_25 usa_26