Skip to content

Kim Čong Un potěšen koncertem skupiny KLA

MM00240118

Pchjongjang, 23. února čučche 105 (2016) (KCNA) – Vrchní velitel Korejské lidové armády Kim Čong Un, první tajemník Korejské strany práce a první předseda Komise národní obrany KLDR, si užil koncert u příležitosti 70. výročí založení vojenské hudební skupiny KLA.

Když vstoupil do hlediště, účinkující i diváci jej nadšeně uvítali, provolávajíce mu nejvyšší slávu a vyjadřujíce mu nejhlubší díky.
Prostřednictvím koncertu účinkující jasně ukázali pevnou víru a rozhodnost a nezdolnou vůli vojsk a lidu KLDR k úspěšnému dovršení revolučního procesu čučche, zahájeného na hoře Pektu, těsně semknuti kolem Kim Čong Una.
Slavnostní zvuk skupiny a dynamické, atraktivní a bojovné melodie pravdivě představily ideologický a duchovní svět a nezdolného ducha hrdinné KLA, postupující po cestě vyznačené stranou. Kim Čong Un vyjádřil velkou spokojenost nad úspěšným koncertem kapely a srdečně blahopřál všem jejím členům k 70. výročí jejího založení. Připomněl, že kapela prošla slavnou cestou, povzbuzující vojáky a lid k rozvoji revolučních ozbrojených sil KLDR a vybudování bohaté a mocné země za posledních sedm desítek let, protože hrála vojenskou hudbu při slavnostním otevírání Pchjongjangského institutu, založeného prezidentem Kim Ir Senem jako první národní základnu přípravy kádrů po osvobození Koreje.

Vůdce Kim Čong Il opakovaně vedl koncerty skupiny, která se stala první národní vojenskou kapelou, založenou na bázi čučche. Skupina je jako tvář státu, symbolem KLA a mocnou zbraní pro vštěpování revolučního nadšení a bojového ducha všem vojákům a lidem, zdůraznil.
Pevným rozhodnutím ústředního výboru strany je dosáhnout konečného vítězství revolučního procesu čučche s předvojem revolučních řad hlasitěji hrajících vojenskou hudbu, poznamenal. Nastínil úkoly, které mají být kapelou provedeny, a nezbytná opatření. Vyfotografoval se s funkcionáři, tvůrci a hudebníky skupiny.
Mezi diváky byli Kim Ki Nam, Pak Jong Sik, Ri Mjong Ne, Čo Nam Čin, Rjom Col Song a Čo Kjong Col a vojáci.

Korejská ústřední tisková agentura  – KCNA, http://www.kcna.kp

MM00240113 MM00240114 MM00240115 MM00240117