Skip to content

Přísaha v rodišti Kim Čong Ila

Untitled 5Samčijon, 12. února čučche 105 (2016) (KCNA) – Před rodištěm vůdce Kim Čong Ila v pektusanském tajném táboře se v pátek uskutečnilo setkání, jehož účastníci obnovili svůj slib mít vůdce ve velké úctě jako slunce čučche a dokončit revoluční proces čučche pod vedením maršála Kim Čong Una.

Byli mezi nimi Pak Jong Sik, O Su Jong, vicepremiér Kim Tok Chun, funkcionáři strany a orgánů ozbrojených sil, organizací pracujícího lidu, ministerstev a dalších státních institucí, vojáci Korejské lidové armády, důstojníci a členové Rychlé úderné brigády mládeže pektusanských hrdinů, funkcionáři a zasloužilé osoby z provincie Rjanggang a města Samčijon.

Byly předneseny projevy.

O Su Jong, tajemník Ústředního výboru Korejské strany práce (KSP), řekl, že vojáci a lid KLDR jsou plni víry a vůle, že světová mocnost, země blaženosti, kde se naplňují sny a ideály lidu, jak bylo požadováno prezidentem Kim Ir Senem a vůdcem Kim Čong Ilem, vytrvale kráčí cestou nezávislosti, songunu a socialismu pod vedením Kim Čong Una.

Slíbil udržovat ve velké úctě Kim Čong Ila jako věčného generálního tajemníka KSP a bezpodmínečně a oddaně realizovat jeho ideje a příkazy bez deformací a ústupků.
Připomněl své odhodlání naprosto důvěřovat Kim Čong Unovi, cílevědomě ho následovat a jistě přinést konečné vítězství revolučního procesu čučche, zahájeného na hoře Pektu s neotřesitelnou revoluční vírou.

Armádní generál Pak Jong Sik, ministr lidových ozbrojených sil, řekl, že KLA má Kim Čong Ila ve velké úctě jako věčné slunce velké pektusanské moci, bráníc a věčně velebíc jeho zásluhy v budování armády.

V případě, že loupeživí imperialisté USA a jejich nohsledi naruší suverenitu KLDR, třeba jen částečně, KLA potře nepřítele do posledního muže, uvedl.

Čon Jong Nam, předseda ÚV Kim Ir Senova (Kim Il Sungova) socialistického svazu mládeže, uvedl, že korejský mladý předvoj se stane bojovníky nejsilnějšími v myšlence a víře, hluboce důvěřuje a následuje Kim Čong Una v každé bouři a obtíži.

Na oblohu nad tajný tábor byly vypáleny ohňostroje.

Účastníci procolávali “hurá!”, sledujíce ohňostroje.

Korejská ústřední tisková agentura  – KCNA, http://www.kcna.kp

Untitled 9 Untitled 6 Untitled 7 Untitled 8

kimjongil_01

Generalissimus Kim Čong Il

MM00239342

Maršál Kim Čong Un