Skip to content

Varování jihokorejským orgánům před nejzávažnějšími důsledky úplného zastavení provozu v Kesongu

23Pchjongjang, 11. února čučche 105 (2016) (KCNA) – Výbor pro mírové znovusjednocení Koreje (VMZK) vydal ve čtvrtek prohlášení odsuzující USA a jihokorejskou loutkovou skupinu za středeční vyhlášení úplného zastavení provozu v Kesongské průmyslové zóně (KPZ), nejsouce uspokojeni vydíráním sankcemi, zatímco test vodíkové bomby a vypuštění družice pro mírové účely KLDR označují za porušení „rezoluce OSN“.

Výbor v prohlášení uvedl, že KPZ byla uvedena do stavu úplného uzavření „režimem“ Pak Kun Hje, odvěké zrádkyně, i když byla provozována ke společné prosperitě po více než deset let vprostřed zájmu a očekávání všech krajanů od přijetí společného prohlášení 15. června.

Nedávné provokativní opatření je prohlášením o přetržení posledního záchranného lana severo-jižních vztahů, celkovým odmítnutím společného severo-jižního prohlášení z 15. června a nebezpečným vyhlášením války, ženoucím situaci na Korejském poloostrově na pokraj války, uvádí prohlášení a pokračuje:

Od nastoupení svého úřadu se skupina Pak (Kun Hje, angl. přepis Park Geun-hye, jihokorejské loutkové prezidentky, pozn. překl.) zoufale snaží uzavřít KPZ, popisujíce ji jako „finanční zdroj“ severu. Tentokrát nakonec přijala opatření úplného pozastavení své činnosti po bezdůvodném zveličení záležitosti, nemající nic do činění se severo-jižními vztahy. Takový čin je produktem notorického patolízalství Pak Kun Hje a abnormální konfrontační hysterie, jí odstartované na popud USA.

Protože jihokorejský lid rozhořčeně odsuzuje výše uvedený počin, celkové pozastavení činnosti KPZ je spíše puštěním si sekery na vlastní nohy. Tvrdě udeřeni tímto opatřením jsou podnikatelé a lid v jižní Koreji a je to skupina zrádců Pak Kun Hje, která za to zaplatí vysokou cenu.

Neomluvitelný je čin loutkové skupiny naprosto přerušit svou činnost v KPZ, hledající vinu ve zkoušce vodíkové bomby a vypuštění satelitu KLDR, spravedlivých opatřeních pro sebeobranu a výkonu svého legitimního práva.

VMZK interně i externě objasňuje následující klíčová opatření vzhledem k panující situaci:

Zaprvé, KLDR bude zcela blokovat vojenskou demarkační čáru v blízkosti KPZ od 10 hodin 11. února 2016, odřízne silnice podél západního pobřeží v oblastech pod kontrolou severu a jihu a uzavře KPZ a vyhlásí ji za plochu pod vojenskou kontrolou.

Zadruhé, vyžene všechny osoby z jižní strany z KPZ do 17 hodin 11. února 2016.

Zatřetí, úplně zmrazí veškerý majetek, včetně zařízení, materiálů a produktů jihokorejských podniků a příslušných orgánů v KPZ. Vyloučeným osobám není dovoleno brát z pásma věci, s výjimkou svých osobních věcí, a zmrazené zařízení, materiály a výrobky budou uvedeny pod kontrolu lidového výboru města Kesong.

Začtvrté, vojenské komunikace a horká linka Panmunčom (Panmunjom) budou odříznuty v okamžiku, kdy pracující z jižní strany budou vyloučeni.

Za páté, všichni pracující z KLDR opustí KPZ 11. února 2016.

Jihokorejská loutková skupina zažije, jaké katastrofální a bolestivé následky bude znamenat její počin.

Korejská ústřední tisková agentura  – KCNA, http://www.kcna.kp