Skip to content

Blahopřání maršálu Kim Čong Unovi k úspěšnému startu satelitu

PektusanVysoce vážený soudruh KIM ČONG UN

první tajemník KOREJSKÉ STRANY PRÁCE

první předseda Komise národní obrany KLDR

vrchní velitel Korejské lidové armády

Pchjongjang

 

S mrazením v zádech a zatajeným dechem jsme velice vstřebávali výtečnou zprávu o vypuštění rakety s výzkumným satelitem “Kwangmyongsong­-4”.

Vážený soudruhu Kim Čong Une, Vaše rozhodnutí vypustit takovýto supermoderní prostředek, který by měl v budoucnosti pomáhat také při zabezpečování obrany Vaší země a lidu KLDR, svědčí o vysoce promyšlené strategii zajistit mír, bezpečnost a klid pro Váš lid. Znovu se začíná rozbíhat imperialistická propaganda zejména USA a jejich přisluhovačů směrem k Vám a Vaší zemi. Jste opět zařazováni do osy zla pro celý svět. Konečně jste donutili USA i jižní Koreu přiznat, že Váš satelit je na oběžné dráze a tím samy rozptýlily fámy o tom, že vypuštěni satelitu se nezdařilo.

Kdo šíří tyto propagandistické akce a hlásá, že svými akcemi vážně zhoršujete situaci na Korejském poloostrově? Jsou to ti, jejichž skutečným zájmem je zničit KLDR, znevážit její národ a zabránit sjednocení obou částí Koreje.MM00239340

Vysoce vážený soudruhu Kim Čong Une,

velice si jako Vaši přátelé uvědomujeme, že jedině správná a rozumně uplatňovaná politika kimčonginilismu přináší výsledky v boji proti imperialistickým štváčům. Jediná Vaše země odolává tlaku válečných imperialistických gaunerů, keří Vás nutí, abyste přestali s jaderným výzkumem a vývojem nových zbraní pro obranu své hrdinné země. Jedině tento Váš tvrdý přístup je správný, jak udržet tyto “kazatele míru” od aktu napadení KLDR. Vy a KSP jasně ukazujete světu, že se nebojíte hrozeb válečných štváčů, agresorů a darebáckých režimů, zemí sponzorujících terorismus, které jsou hrozbou světovému míru. Lži o Vaši zemi, jako vždy v podobných případech, nahrazují pravdu o korejské zemi, jeho vůdcích a lidu. Jednoznačně jste dokázali, že všichni “hráči světa”, kteří nebudou respektovat Vaše obranné síly, musí do budoucna počítat s tím, že se ubráníte!

Vážený soudruhu Kim Čong Une, jsme s Vámi. Podporujeme Vaši vlast, Váš lid při rozvoji KLDR, a zejména vysoce technických zbraňových systémů pro obranu Vaší země. Přejeme Vám, aby se dostavily i další úspěchy v této oblasti. Myslíme si, že jste dali krásný dárek Vašemu tatínkovi, Kim Čong Ilovi k jeho nadcházejícímu výročí nedožitých 74 let.

Vaše republika vysoce třímá prapor suverenity, samostatnosti, míru a přátelství, aktivně bojuje za bezpečnost Korejského poloostrova i mír na celém světě. Přejeme Vám na této cestě mnoho dalších úspěchů a zdaru.

 

Výbor Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan,

Praha dne 10. 2. 2016