Skip to content

Oslavy lunárního Nového roku

Untitled 1

Pchjongjang, 8. února čučche 105 (2016) (KCNA) – Všichni vojáci a lid KLDR šťastně a radostně pozdravili den lunárního Nového roku. Mnoho lidí přišlo na náměstí Paláce slunce Kumsusan, posvátného chrámu čučche, kde leží v rakvích prezident Kim Ir Sen (Kim Il Sung) a vůdce Kim Čong Il. Návštěvníci se také poklonili před portréty úsměvavého Kim Ir Sena a Kim Čong Ila.

Vojáci, lidé ze všech oblastí života a školní mládež a děti navštívili sochy velkých vůdců a mozaiky znázorňující jejich usměvavé obrazy na kopci Mansu a různých místech země, aby jim vzdali hold.

Rozmanitá umělecká představení byla uvedena v divadlech v hlavním městě a místních oblastech. Školní děti po celé zemi radostně hrály lidové hry a sportovní a zábavné hry. Soutěž létajících draků a další pestré lidové hry se konaly na Kim Ir Senově náměstí, náměstí Vítězného oblouku a dalších místech Pchjongjangu, aby rozproudily sváteční atmosféru.

Podniky veřejného stravování ve všech částech země byly plné lidí, nabízejíce sváteční jídlo.

Korejská ústřední tisková agentura  – KCNA, http://www.kcna.kp

Untitled 16Untitled 15 Untitled 2 Untitled 3 Untitled 4 Untitled 5 Untitled 6 Untitled 7 Untitled 8 Untitled 9 Untitled 10 Untitled 11 Untitled 12 Untitled 13 Untitled 14Untitled 17