Skip to content

Oslava úspěšného vypuštění satelitu v Pchjongjangu

Bez názvu

Pchjongjang, 8.února Čučche 105 (2016) (KCNA) – V pondělí se konalo setkání vojska a lidu města Pchjongjangu k oslavě úspěšného vypuštění satelitu Země Kwangmyongsong-4.

Kim Ir Senovo (Kim Il Sungovo) náměstí a náměstí Věže myšlenky čučche byly přeplněny více než 150 tisíci lidmi plnými národní hrdosti a sebevědomí mistrů vesmírné síly, která prokázala důstojnost a sílu Koreje velkého Kim Ir Sena, Kim Čong Ila a Kim Čong Una a celkovou sílu čučche Koreje.

Přítomni byli vedoucí představitelé strany, státu a armády, představitelé ozbrojených orgánů, ministerstev a národních institucí, důstojníci a vojáci Korejské lidové armády a Korejských lidových vnitřních bezpečnostních sil i funkcionáři a pracující útvarů a průmyslových podniků a mládež a studenti města.

Na tribuně byl také šéf pchjongjangské mise Antiimperialistické národní demokratické fronty a zámořští Korejci.

Bez názvu2

Byla přečtena zpráva Národního leteckého a kosmického úřadu KLDR o vypuštění satelitu Kwangmyongsong-4, následována blahopřejnými projevy.

Kim Ki Nam, tajemník Ústředního výboru Korejské strany práce, řekl, že úspěšné vypuštění satelitu čučche, velká národní zdárná akce, opět prokázalo nezávislé právo velkého pektusanského národa a jeho ohromnou sílu a vštípilo velkou důvěru a optimismus konečného vítězství všemu korejskému lidu.

Imperialisté USA a síly je následující dělají provokace, nazývajíce úspěšné vypuštění družice za „výzvu“ a „narušení“, ale satelity čučche budou i nadále létat na modrou oblohu Země, řekl.

Bez názvu3

Jun Tong Hjon, viceministr lidových ozbrojených sil, řekl, že úplný úspěch Kwangmyongsong-4 ukázal, že velká Kim Ir Senova a Kim Čong Ilova Korea je vědecky a technologicky mocnou a vesmírnou mocností.

Čang Chol, předseda Státní akademie věd, se zavázal řešit nejvyšší rychlostí a na nejvyšší úrovni vědecké a technologické problémy pro zvýšení obranyschopnosti země, budování ekonomické moci a zlepšení úrovně života lidu a uvést všechny obory vědy a technologie na aktuální základ s revoluční vírou Pektu, v duchu vánice z Pektu a duchu sebedůvěry a samostatného rozvoje.

Bez názvu4

Čon Jong Nam, předseda ústředního výboru svazu mládeže, řekl, že rychlost postupu velkého kontingentu mládeže přinášející brzký jasný zítřek prosperity v těsné jednotě kolem maršála Kim Čong Una bude ještě zvýšena a ten, kdo se odvažuje zasahovat do nezávislé důstojnosti a legitimního práva Koreje, nikdy neunikne tvrdému trestu korejské mládeže.

Korejská ústřední tisková agentura  – KCNA, http://www.kcna.kp

Bez názvu5 Bez názvu6 Bez názvu7 Bez názvu8 Bez názvu9 Bez názvu10 Bez názvu11