Skip to content

70. výročí Svazu zemědělských pracovníků Koreje

Bez názvu3

Pchjongjang, 31. ledna čučche 105 (2016) (KCNA) – Svaz zemědělských pracovníků Koreje (SZPK) oslavil 70. výročí svého založení.
Svaz je masovou politickou organizací socialistických pracovníků v zemědělství, věrnou myšlence a věci Korejské strany práce (KSP) a vůdce.

Prezident Kim Ir Sen (Kim Il Sung) založil svaz 31. ledna čučche 35 (1946) na základě zářné tradice budování revoluční organizace zemědělců ustavené jím v období protijaponského revolučního boje a moudře svaz vedl k úspěšné realizaci myšlenek a linie KSP v socialistické výstavbě venkova v každém období a v každé fázi rozvíjení revoluce.

Vůdce Kim Čong Il poskytnul důležité pokyny k dosažení obratu v práci svazu a moudře jej vedl k plnění jejího poslání a povinnosti jako ideologické a vzdělávací organizace, propůjčuje jí k tomu velkou láskyplnou péči a důvěru.

Setkání u příležitosti výročí se konalo v neděli v Lidovém paláci kultury.
Přítomni byli Jang Hjong Sop, Kwak Pom Gi a Ri Chol Man, místopředseda vlády a ministr zemědělství, Ri Il Hwan, ředitel odboru Ústředního výboru KSP, příslušní funkcionáři, úředníci odborů a zemědělští pracovníci.
Na zasedání byla přečtena blahopřejná zpráva Ústředního výboru KSP, zaslaná organizacím na všech úrovních a funkcionářům a členům svazu.

Zpráva uvedla, že svaz se za sedm desítek let rozvinul v masovou politickou organizaci a úspěšně splnil své poslání a povinnost pod moudrým vedením a pečlivou péčí neskonale velkých osob hory Pektu.
Sdělila
, že organizace na všech úrovních a funkcionáři a členové svazu dosáhli velkých úspěchů v úsilí rozvinout bojové řady věrné straně a vůdci a provádět stranickou politiku zemědělství.

Bez názvu4 Bez názvu5 Bez názvu6 Bez názvu7 Bez názvu8

Korejská ústřední tisková agentura  – KCNA, http://www.kcna.kp