Skip to content

Zdravotní komplex Rjugjong Čangmi v Pchjongjangu

Bez názvu

Pchjongjang, 30. ledna čučche 105 (2016) (KCNA) – U vstupu do ulice vědců Miré v Pchjongjangu, hlavním městě KLDR, se nachází Rjugjong Čangmi (růžový) zdravotní komplex, všestranné centrum služeb pro pedagogy a vědce.

Zdravotní komplex, jehož provoz byl zahájen v listopadu loňského roku, nabízí s růžemi spojené sociální služby, jako je koupání s růžovou vodou.
Dvoupatrový komplex má suché a mokré sauny, koupelny a holičství v prvním patře, posilovnu, sál stolního tenisu, raketový kurt, kosmetický salón a sprchovou místnost ve druhém patře a jídelna a skleníkovou a terasovou jídelnu zdobenou růžemi a léčivými rostlinami na střeše.

Růžová voda, růžová esence, je velmi dobrá pro zvlhčování, bělení, sterilizaci a prevenci stárnutí. Je také účinná pro zotavení z únavy.
Manažer komplexu Pang Čong Chol řekl KCNA, že loni v březnu nejvyšší vůdce Kim Čong Un dal pokyn k vybudování centra poskytování růžových vodních lázní v ulici vědců Mirae a naznačil orientaci a způsoby pro jeho provoz.
Kim Jong Čchol, učitel Kim Čchekovy technologické univerzity žijící v bytovém domě v ulici, řekl, že udělá vše, co je v jeho silách, aby dosáhl významných úspěchů ve vzdělávací činnosti za účelem splacení láskyplné péče strany.

Bez názvu2 Bez názvu3 Bez názvu4 Bez názvu5 Bez názvu6 Bez názvu7 Bez názvu8

Korejská ústřední tisková agentura  – KCNA, http://www.kcna.kp