Skip to content

Muzeum hnutí mládeže otevřeno

02

Pchjongjang, 21. ledna Čučche 105 (2016) (KCNA) – Slavnostní otevření Muzea hnutí mládeže se konalo ve čtvrtek. Muzeum je velkým památníkem velebícím nehynoucí hrdinské činy vedení mládežnického hnutí neskonale velkými muži hory Pektu, kteří založili korejské hnutí mládeže, vytvořili hrdé dějiny budování moci mládeže a nejdokonaleji vyřešili problém mládeže poprvé v dějinách.

Přítomni na ceremonii byli Kim Ki Nam, Choe Rjong Hae, Kim Jong Čin, vicepremiér vlády, Ri Il Hwan, ředitel odboru Ústředního výboru Korejské strany práce (KSP), Kim Su Gil, vedoucí tajemník pchjongjangského městského výboru KSP, Čon Jong Nam, předseda Ústředního výboru Kim Ir Senova (Kim Il Sungova) socialistického svazu mládeže, funkcionáři mládeže, ministerstev, státních institucí a různých jednotek ve městě, mládež a studenti, důstojníci a členové Rychlé úderné brigády mládeže a Úderné brigády mládeže 28. srpna, kteří se podíleli na stavbě.
Před obřadem byly položeny květinové koše ve jménu maršála Kim Čong Una před sochy prezidenta Kim Ir Sena a vůdce Kim Čong Ila v životní velikosti mezi mládeží a dětmi v hlavním sále muzea. Byly také umístěny květinové koše ve jménu mládeže a dětí po celé zemi, ústředního výboru svazu mládeže a jeho provinčních výborů.

Všichni účastníci vzdali hold velkým vůdcům před jejich sochami. Choe Rjong Hae, člen politického byra a tajemník ÚV KSP, přednesl úvodní projev. Řekl, že muzeum je nádherně postaveno v době, kdy rozkvět mládežnického hnutí orientovaného v duchu čučche ohlašuje vzácné výsledky pod vedením Kim Čong Una, který proslavuje myšlenku hnutí mládeže a hrdinské činy velkých vůdců na nejvyšší úrovni.
Vyzval všechny mladé, aby plně prokázali čest bojovníků v boji za dosažení revolučního procesu čučche a hrdinů moci mládeže a hnali se vpřed jako vítr po dráze korejské revoluce v revolučním duchu Pektu a v duchu vánice z Pektu, věrni vedení Kim Čong Una.
Po obřadu si účastníci prohlédli muzeum.

KCNA, http://www.kcna.kp
01

08 0903 04 05 06 07