Skip to content

Kim Čong Un navštívil nově postavené Muzeum hnutí mládeže

MM00239123

Pchjongjang, 20. ledna čučche 105 (2016) (KCNA) – Kim Čong Un, první tajemník Korejské strany práce, první předseda Komise národní obrany KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, navštívil nově postavené Muzeum hnutí mládeže.

Spolu s funkcionáři vzdal v hlavním sále muzea hold sochám prezidenta Kim Ir Sena (Kim Il Sunga) a vůdce Kim Čong Ila, v životní velikosti, mezi mládeží a dětmi.

Při pohledu na sochy usměvavého úsměvem Kim Ir Sena a Kim Čong Ila Kim Čong Un řekl, že je to poprvé, kdy byly postaveny barevné sochy velkých vůdců mezi mládeží a dětmi. Sochy ukazují skutečný obraz naší společnosti, kde se vůdce a masy staly harmonickým celkem, dodal s radostí.

Prošel výstavní síní, místností pro revoluční historické upomínkové předměty a okolím muzea.

Řekl, že snímky neskonale velkých lidí hory Pektu a historické údaje a upomínkové předměty ve výstavních síních jsou nejcennějším národním pokladem, věčným majetkem revoluce, který nelze za cokoliv vyměnit.

Jádrem v dějinách vedení mládežnického hnutí velkými vůdci je, že vždycky podporovali mladé lidi jako hrdiny doby s hlubokou důvěrou v ně, řekl s tím, že pod jejich moudrým vedením a milující péčí korejská mládež projde slavnou cestou, velebíc kroniky revoluce hrdinstvím a zářícími vítězstvími.

Muzeum se komplexně zabývá dějinami Kim Ir Senova a Kim Čong Ilova mládežnického hnutí, řekl a zdůraznil, že je třeba upevnit řady lektorů a neustále zlepšovat své schopnosti a provozovat muzeum pod pečlivým plánem k zajištění efektivního vzdělávání jeho prostřednictvím.

Vyjádřil své velké uspokojení nad tím, že muzeum bylo dobře postaveno, aby jasně ukázalo dějiny mládežnického hnutí, vedeného velkými vůdci a jejich nehynoucí zásluhy o rozvoj mládežnického hnutí a dějiny korejské mládeže, věrné straně. Vysoce ocenil rychlé úderné brigády za to, že úspěšně provedly bojový úkol zadaný stranou.

Dal pokyn k dokončení Muzea hnutí mládeže, vyjádřiv přesvědčení, že jeho funkcionáři a lektoři úctyhodně splní svou čestnou povinnost.

Provázeli ho Hwang Pjong So, Choe Rjong Hae, Ri Il Hwan, Čo Jong Won a Kim Jo Čong.

Korejská ústřední tisková agentura – KCNA, http://www.kcna.kp, zkráceno

MM00239119 MM00239120 MM00239122 MM00239124 MM00239125