Skip to content

Úspěšný test vodíkové bomby KLDR oslaven Pchjongjangžany a vojáky

112

Pchjongjang 8. ledna 2016 (KCNA) – Společné armádně-civilní setkání pro přivítání první úspěšné zkoušky vodíkové bomby čučchistické Koreje se konalo v pátek.

Pchjongjangžané zaplnili různá místa, jako je Kim Ir Senovo (Kim Il Sungovo) náměstí a náměstí před věží Myšlenky čučche, památník založení strany, Dům kultury 25. dubna, Vítězný oblouk a pchjongjangský krytý stadion.

Přítomni na shromáždění byli Kim Jong Nam, Hwang Pjong So, Pak Pong Ču a další vysoce postavení straničtí, státní a armádní činitelé, předseda Ústředního výboru Korejské sociálně demokratické strany, funkcionáři strany, ozbrojených sil, ministerstev a státních institucí, vojáci Korejské lidové armády a Korejských lidových vnitřních bezpečnostních sil, funkcionáři, pracující lidé, mládež a studenti Pchjongjangu.

Přítomen byl velitel pchjongjangské mise Antiimperialistické národní demokratické fronty a zámořští krajané.

Na pozvání se zúčastnili diplomatičtí zástupci a vojenští atašé a ostatní cizinci.

Pak Pong Ču, člen politického byra Ústředního výboru Korejské strany práce (KSP) a předseda vlády KLDR, přečetl prohlášení vlády KLDR o úspěšném testu vodíkové bomby.

Oslavné projevy byly předneseny Kim Ki Namem, tajemníkem ÚV KSP, No Kwang Cholem, prvním viceministrem lidových ozbrojených sil, Čon Jong Namem, předsedou ÚV Kim Ir Senova socialistického svazu mládeže, a Čang Cholem, prezidentem Státní akademie věd.

Kim Ki Nam řekl, že 6. leden 2016, kdy čučchistická Korea úspěšně provedla svůj první test vodíkové bomby, byl dnem historické události, kdy Korea velkého Kim Ir Sena, Kim Čong Ila a Kim Čong Una ukázala důstojnost největšího a mocného pektusanského národa po celém světě.

No Kwang Chol, první viceministr lidových ozbrojených sil, uvedl, že vedení vrchního velitele v celé výstavbě sebeobranné jaderné síly zajistilo korejským revolučním ozbrojeným silám cenný mocný jaderný meč, schopný rozdrtit na jakémkoli místě a kdykoli síly narušující jejich důstojnost a suverenitu bez ohledu na to, kdo jsou a kde na světě by mohly být.

Čon Jong Nam, předseda ÚV svazu mládeže, sdělil, že neklidná situace, která dnes děsí svět, vede korejskou mládež k opatrování hluboko v jejích srdcích ohromné síly čučchistické Koreje pod vedením maršála Kim Čong Una a víry, že konečné vítězství bude jistojistě dosaženo, když půjde přímo cestou korejské revoluce zvolené Korejskou stranou práce v duchu vánice Pektu.

Čang Chol, prezident Státní akademie věd, řekl, že úplný úspěch v testu vodíkové bomby je krystalem horoucí loajality ke KSP, vlastenecké oddanosti a velké tvořivosti vědců a techniků v oblasti národní obrany.

Na závěr setkání proběhly taneční oslavy mládeže, studentů a ostatního lidu a byly vypáleny ohňostroje na oblohu nad Pchjongjangem.

 

KCNA, http://www.kcna.kp

110 111 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128