Skip to content

Novoroční představení školáků

27

Pchjongjang, 1. ledna (KCNA) – Školáci v pátek sehráli novoroční představení „Jsme nejšťastnější na světě“ v Paláci školáků Mangjongdae.

Mezi diváky byli Kim Jong Nam, Pak Pong Ču, Kim Ki Nam, Choe Thae Bok a další funkcionáři, Kim Jong Dae, předseda Ústředního výboru Korejské sociálně demokratické strany, Čon Jong Nam, předseda ÚV Svazu mládeže, úředníci vlády, ministerstev a státních institucí.

Představení si užili i účastníci 3. setkání aktivistů rybolovu Korejské lidové armády, funkcionáři Kim Čong Thaeova komplexu elektrických lokomotiv, Pchjongjangské sumčí farmy a dalších jednotek, pracovní inovátoři, vědci, učitelé, sportovci a trenéři, studenti z revoluční školy Mangjongdae a revoluční školy Kang Pan Sok, žáci a členové Svazu mládeže ve městě.

Současně byli pozváni zahraniční diplomatičtí vyslanci a zástupci misí mezinárodních organizací a vojenských přidělenců zdejších zahraničních ambasád a jejich manželky, velitel pchjongjangské mise Antiimperialistické národní demokratické fronty a zámořští Korejci pobývající ve vlasti.

Představení začalo prologem „Nejšťastnější den v přítomnosti váženého maršála“. Účinkující přidali novoroční pozdravy maršálu Kim Čong Unovi, kterému popřáli hodně zdraví.

Na jevišti byla představena pestrobarevná vystoupení, včetně sóla a sboru „Kéž se naše píseň rozezní do celého světa“, písně a tance „Generalissimus tančil s námi“, sboru „Generál a děti“ a hudby a tance a vyprávění příběhů školáky v Japonsku „Deník korejského studenta v Japonsku“.

Představení pravdivě znázorňovala veselé školáky dostávající všechno štěstí ve vysoce civilizované socialistické zemi.

Představení bylo publikem pochvalováno. Skončilo epilogem „Vždy budeme následovat stranu“ a „Odvážně vpřed k budoucnosti s požehnáním maršála“.

 

KCNA, http://www.kcna.kp

21 22 23 24 25 26 28 29 30